ראש ממשלת אוסטרליה השווה את מצב שוק העבודה לשואה - ונאלץ להתנצל

בתגובה לביקורת מצד האופוזיציה בדיון בפרלמנט על עליית האבטלה, אמר טוני אבוט כי בתקופת הממשלה הקודמת היתה "שואה של משרות"; בהמשך התנצל - "לא הייתי צריך להשתמש בביטוי הזה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, נאלץ להתנצל על כך שהשווה בין המצב בשוק העבודה בארצו תחת הממשלה הקודמת לבין השואה במלחמת העולם השנייה, במהלך דיון בפרלמנט על מצב שוק העבודה, דיווח אתר החדשות "ביזנס אינסיידר".  

במהלך שלב שאלות ותשובות בדיון בפרלמנט תבעו חברי מפלגת האופוזיציה לייבור מראש ממשלה לעמוד בהבטחתו לייצר את הצוללות של צבא אוסטרליה באופן מקומי, על רקע נתוני אבטלה שפורסמו היום באוסטרליה, אשר הצביעו בין השאר על עליית שיעור האבטלה בדרום אוסטרליה - אזור פעילותה של חברת בניית כלי השיט הממשלתית של אוסטרליה, ASC - ל-7.3%.    

"תחת שלטון האופוזיציה ירד מספר המשרות בתעשיות הביטחוניות ב-10%", ענה אבוט. "היתה שואה של משרות בתעשיות הביטחוניות תחת שלטון אנשי האופוזיציה".

דבריו של ראש הממשלה עוררו תגובות סוערות בפרלמנט, והדבר היה ניכר במיוחד בהבעת פניה של בת מפלגתו, שרת החוץ ג'ולי בישופ - שהבעתה קפאה בזמן שאבוט אמר את הדברים.  

ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוטצילום: אי-אף-פי

ראש הממשלה הבין כמעט מיד כי שגה בבחירת מילותיו, ומיהר להתנצל. "בזמן שעניתי על אחת מאין ספור השאלות לגבי צוללות, לא הייתי צריך להשתמש בביטוי שואה", אמר. "לא הייתי צריך להשתמש בו. ביקשתי שהוא יימחק מהפרוטוקול, ואני מתנצל על כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker