לבחור יורש דיגיטלי: פייסבוק תאפשר לקבוע מי ינהל את חשבונך לאחר מותך

הרשת החברתית הגדולה בעולם הודיעה כי תאפשר מעתה לחתום על "חוזה ירושה" שיתיר לאחר מותך ליורש שבחרת להעלות הודעה על הלווייה, לאשר בקשות חברות חדשות ולעדכן צילומים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מה יקרה לחשבון שלכם בפייסבוק אחרי שתמותו? עד כה לא היתה לרשת החברתית הגדולה בעולם מדיניות מובהקת בעניין, וכמו חברות אינטרנט אחרות ניסתה להלך בין הטיפות ולמצוא את האיזון הנכון בין הגנה על פרטיות משתמשים שמתו לבין בקשות בני משפחותיהם וחבריהם לאחר מותם.

עד כה איפשרה פייסבוק לבני משפחה או חברים שדיווחו לחברה על מות יקיריהם, לבחור בין שלוש אפשרויות: להקפיא את החשבון, למחוק אותו או להותיר אותו ללא שינוי. הקפאה של החשבון משמעה כי תוכנו יחדל להופיע בתוצאות חיפוש או בהודעות על אירועים כמו ימי הולדת, ויוכלו לצפות בו רק מכריו של המשתמש.

אלא שהיום הכריזה פייסבוק כי תאפשר מעתה לחתום על שיתיר - לאחר מות המשתמש - ליורש שבחר המשתמש להעלות בטיימליין של חשבון המשתמש פוסט על מותו עם מועד ומקום הלווייה שלו.

האדם שנבחר כיורש דיגיטלי לא יורשה להתחבר לחשבון תחת זהות המנוח או לקרוא הודעות פרטיות, אולם כן יוכל לבצע פעולות כמו להגיב על בקשות חברות חדשות ולעדכן צילומי פרופיל.   

פייסבוקצילום: רויטרס

פייסבוק מאפשרת לבחור רק יורש אחד, ומשמעות הדבר היא כי אם משתמש בוחר למשל בבן או בת זוגו - ושניהם נהרגים בתאונת דרכים או אסון אחר - לא ניתן יהיה להפעיל את חוזה הירושה הדיגיטלי.  

במקרים של משתמשי פייסבוק שלא בחרו יורש דיגיטלי באמצעות הרשת החברתית, אולם כן ציינו בצוואה שהותירו כי ברצונם כי אדם מסוים יהיה היורש הדיגיטלי שלהם, תתייחס פייסבוק לאותו אדם בתור היורש.  

האפשרות לבחור יורש דיגיטלי תיפתח בשלב זה רק בפני משתמשי פייסבוק בארה"ב, אך תתאפשר בהמשך גם בשאר בעולם.

פייסבוק אינה החברה הראשונה שמאפשרת למשתמשים לבחור יורש דיגיטלי. גוגל מאפשרת החל משנת 2013 לבחור יורש דיגיטלי לחשבונות ג'י-מייל, אחסון ענן ושירותים אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker