מחקר: הרובוטים נהפכים לפופולריים יותר ומחליפים בני אדם בקצב מהיר מבעבר

חברת הייעוץ BCG מעריכה כי עד 2025 הרובוטים יהיו אחראיים לכ-25% מכל עבודת הייצור העולם – על חשבונם של בני אדם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מהפכת הרובוטים מתקדמת בקצב מהיר ובתוך עשור תחליף עוד ועוד עובדים בתעשייה. לפי דו"ח של חברת הייעוץ בוסטון קונסולטינג גרופ (BCG), מהפכת הרובוטים תוביל לעלייה של 30% ביעילות ולירידה של עד 18% בעלויות העבודה.

המחקר של BCG מצא כי ההשקעה ברובוטים לתעשייה תגדל בקצב מהיר במהלך העשור הקרוב. כיום צומחת ההשקעה ברובוטים לתעשייה ב-2%-3% בכל שנה, ובעשור הקרוב יגיע קצב הצמיחה בהשקעה ברובוטים ל-10% בכל שנה. כתוצאה ממהפכת הרובוטים, עלויות העבודה בייצור יצנחו ב-16% בממוצע ב-25 יצואניות הסחורות הגדולות בעולם לעומת העלויות אם לא היו מכניסים רובוטים לעבודה בקצב כזה. עוד טוענים ב-BCG כי התפוקה לכל עובד תצמח ב-10%-30% - תלוי במגזר הייצור – ובכל מקרה שיעור העלייה בפריון גבוה יותר מהמקובל.

באופן טבעי, המדינות שירוויחו הכי הרבה מהשינוי הן המדינות המייצאות שמשקיעות הרכי הרבה ברובוטיקה, כמו דרום קוריאה, סין, ארה"ב, יפן וגרמניה. בסין, למשל, ההשקעה הנרחבת באוטומציה, יכולה לפצות על העלייה במחירי העבודה שפגעו בתחרותיות שלה. ואולם מדינות כמו צרפת, איטליה, בלגיה וברזיל, שם ההשקעה ברובוטיקה נמוכה, עשויות למצוא את עצמן מאבדות את התחרותיות.

צילום: רויטרס

"לאור העלייה בעלויות העבודה מסביב לעולם, הצורך לנקוט בצעדים על ידי יצרניות כדי לשפר את הפריון לעובד נהפך יותר קריטי כדי להישאר תחרותיים", אמר בהודעה לעיתונות של BCG הרולד סירקין, שותף בכיר והאחראי על סדרת מחקרים בנושא התמורות בתחום הייצור העולמי ב-BCG.

כבר היום נמצאים רובוטים בשימוש במפעלים, אך הם מבצעים כ-10% מהעבודה. לפי הערכות BCG, על 2025 יהיו אחראיים רובוטים לכ-25% מכל עבודת הייצור מסביב לעולם. גם עלויות התפעול הממוצעות של רובוטים צפויות לרדת בחדות עד 2025 – מה שיגדיל עוד יותר את השימוש בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker