סערה בבריטניה: בנק ברקליס סוגר חשבונות ללקוחות כי הם עניים מדי

הבנק מבטל מאות אלפי חשבונות שהעניקו הטבות ללקוחות שמשתכרים פחות מ-75 אלף ליש"ט בשנה; לקוח: "עוד דוגמא ליחס חסר הכבוד של הבנקים ללקוחות"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

לקוחות רבים של בנק ברקליס הבריטי מתכוונים לעזוב את הבנק במחאה על כך שהחליט לבטל את חשבונות של לקוחות הבנק זה עשרות שנים, רק מכיוון שאינם עשירים מספיק, דיווח העיתון הבריטי "דיילי מייל".

בנק ברקליס נמצא בעיצומו של תהליך העברתם של עד 270 אלף לקוחות שמשתכרים פחות מ-75 אלף ליש"ט (114 אלף דולר) בשנה, מחשבונות "פרמייר לייף" - שמעניקים מגוון הטבות ללקוחות תמורת תשלום חודשי קבוע של 25 ליש"ט (38 דולרים) - לחשבונות רגילים.

המהלך מתבצע בעקבות שינוי דרישות הבנק לזכאות להיות לקוח חשבונות "פרמייר לייף", אשר מעניקים בין השאר ללקוחות ביטוח נסיעות עד גיל 80, גישה לטרקלינים מפוארים בנמלי תעופה, פטור מתשלום ריבית על משיכת יתר של עד 1,000 ליש"ט, ביטוח של מכשיר הסלולר ושירותי כתיבת צוואה.

תוכנית "פרמייר לייף" נסגרה בפני לקוחות חדשים בשנת 2012, אולם בעלי החשבונות הקיימים הורשו להמשיך ליהנות מהטבות התוכנית. עם זאת, בחודש שעבר הודיע ברקליס ללקוחות כי חשבונותיהם ייסגרו בסתיו הקרוב. לקוחות המשתכרים לפחות 75 אלף ליש"ט בשנה או שבעלי חסכונות בסכום של יותר מ-100 אלף ליש"ט יועברו לתוכנית חדשה בשם "פרמייר קורנט", אשר כוללת מספר הטבות, אולם לקוחות שאינם עומדים בקריטריונים אלו יועברו לחשבון בנק בסיסי שאינו כולל שום הטבות נוספות.  

"זהו יחס קלוקל ביותר כלפי לקוחות נאמנים", אמר ג'וי הולי, לקוח של ברקליס זה 40 שנה, למייל. "זוהי עוד דוגמא לאופן שבו הבנקים מתייחסים ללקוחות בחוסר כבוד מוחלט". לקוח נזעם אחר, פיליפ ליין - המחזיק בברקליס חשבון זה 43 שנים - סיפר לעיתון כי כבר החליט לעבור לבנק אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker