חוש האופנה של שר האוצר היווני: לוהט או מזלזל?

לאחר שהופיע בדאונינג סטריט במעיל עור, חולל היום וארופאקיס סערה נוספת כאשר הגיע לפגישת שרי האוצר של יוון עם צעיף ברברי

מיכל רמתי
מיכל רמתי

בשבוע שעבר, עורר שר האוצר היווני, יאניס וארופאקיס, סערת אופנה במדיה החברתית, כאשר הופיע לפגישה עם מקבילו הבריטי, ג'ורג' אוסבורן, במעיל עור וללא עניבה. התמונות של וארופאקיס הספורטיבי לצד אוסבורן החנוט בחליפה, עוררו תגובות שנעו משעשוע מהניגוד ועד מורת רוח עם הקלילות היוונית אל מול המשבר. בדאונינג סטריט, שאינו רגיל לקבל אורחים לא מחוייטים, המראה היה ללא ספק יוצא דופן.

לבושו הקז'ואל של וארופאקיס עורר שוב תגובות חזקות בטוויטר היום, כאשר לפגישת שרי האוצר של גוש היורו – פגישה שאמורה לסלול את הדרך לגיבוש הסכם בין יוון לגוש היורו בנוגע להתמודדות עם חובות הענק שלה והרפורמות שדורש ממנה גוש היורו – הגיע וארופאקיס עם צעיף ברברי. הפעם הוא כנראה הותיר את מעיל העור בבית, אך עדיין בלט במראהו מחוסר העניבה בין יתר שרי האוצר.

היו שהעירו על הניגוד הברור בין שר האוצר החדש, המגיע ממפלגה בה צעירים רבים עם דעות חתרניות באירופה השמרנית, לשרי האוצר האחרים. היו גם מי שהתייחסו לצעיף כקריאת תיגר על המסורת האירופית, ומי שראו בו דווקא סמל לכך שגם המפלגה החדשה היא סוג של אליטה ביוון - הצעיף שלבש וארופאקיס נראה כצעיף רשת היוקרה ברברי.

"לא ברור מה הכי מביך בתמונה: לחיצת היד, החיוכים, או וארופאקיס הלבוש צעיף ברברי", צייץ הפרשן הפוליטי של "אופן יורופ", וינצ'נזו סקארפטה, על לחיצת הידיים של וארופאקיס עם מקבילו הגרמני, וולפגנג שויבלה.

"שר האוצר היווני וארופאקיס לובש צעיף של ברברי? איזו דרך נהדרת לבקש עוד כספי חילוץ", צייץ הפרשן הכלכלי של האפינגטון פוסט, ג'ון הארטלי, בהתייחסו למותג היוקרה.

מי שאיתה נראה וארופאקיס הכי בנוח – והכי פחות מנוגד, הייתה כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF), שהגיעה עם מעיל עור. לגארד אמרה לאחר פגישתה עם וארופאקיס ולפני הצטרפותם לפגישה הכללית כי פגישתם הייתה פורה, אך כי עבודה רבה עוד לפניהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker