העדות של דומיניק שטראוס-קאהן: "הייתי רק ב-12 מסיבות ב-3 שנים - הייתי עסוק בלהציל את העולם"

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר עלה היום לדוכן העדים במשפט על סרסרות ומסיבות מין בצרפת

מיכל רמתי
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי
סוכנויות הידיעות

דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר שר האוצר של צרפת ויו"ר קרן המטבע הבינלאומית, עלה היום לדוכן העדים בעיר ליל שבצרפת כדי להתגונן בפני אישומים כי היה חבר ומארגן ברשת זנות והשתתף במסיבות מין. לפי דיווחי עיתונאים הנוכחים במשפט, הוא נראה עייף ומתוח כשעלה לדוכן העדים, בשבוע השני של המשפט הכולל גם 13 נאשמים אחרים, בהם שוטרים, עורכי דין, זונות וסרסור.

בעדותו, שצפויה להימשך 3 ימים, מעומת שטראוס-קאהן ישירות עם עדים מטעם התביעה. שטראוס-קאהן טוען מאז נפתחה החקירה בנושא רשת הזנות כי זהו ניסיון נוסף מצד יריביו הפוליטיים להכפיש את שמו ולשים קץ לקריירה הפוליטית שלו. שערורייה אחרת, בה הואשם שטראוס-קאהן על ידי חדרנית במלון בניו יורק בתקיפה מינית, היא שהובילה להדחתו מקרן המטבע, ושמה קץ למירוץ המתוכנן שלו לנשיאות צרפת. באותה עת, שטראוס-קאהן נחשב למועמד המוביל להדיח את הנשיא דאז, ניקולא סרקוזי, מהנשיאות.

על דוכן העדים, טען שטראוס-קאהן כי תדירות מסיבות המין הייתה נמוכה. "המסיבות התרחשו רק כ-4 פעמים בשנה" - "הייתי רק ב-12 מסיבות ב-3 שנים", הוסיף.. הייתי עסוק ב'להציל את העולם' בעת המשבר הפיננסי", צייצה כתבת גרדיאן, אנג'ליק כריסאפיס. הוא אמר כי "לא הייתה כל התנהגות פרועה" כפי שטוענים לגביי, לפי כתבת סוכנות הידיעות אי-אף-פי, פראן בלנדי. במכתב שהכין מראש להקראה בבית המשפט הצהיר שטראוס-קאהן כי "לא ביצעתי כל פשע או עבירה".

מפגינה של פמן נעצרת לאחר שזינקה על מכוניתו של דומיניק שטראוס-קאהן בדרכו למשפטו בצרפתצילום: אי–פי

אחת הנשים שלקחו חלק במסיבות, המכונה 'מוניה', עלתה לדוכן העדים אחרי שטראוס-קאהן, וסיפרה על מסיבה שהתקיימה בסביבות 2009-2010 במלון מוראנו בפריז. היא סיפרה כי קודם פגשה עמית של שטראוס-קאהן מחוץ לסוויטה במלון, ולאחר מכן בוצעה ההיכרות והיא נכנסה. "לא היו שם הרבה דיבורים", אמרה.  כי "הסכמתי להשתתף כיוון שהייתי זקוקה לכסף".

היא סיפרה כי קיימה "סקס ברוטלי" עם שטראוס-קאהן, וכי בכתה ואותתה שאינה רוצה לבצע מעשים מסויימים איתו שהיו "לא טבעיים", אך כי הוא המשיך מחוייך, וכי החיוך שלה היה אחד הדברים הזכורים לה ביותר מאותו הערב. "שמתי לב לחיוך שלו מההתחלה ועד הסוף. נראה שהוא נהנה מכל דבר שעשה", הוסיפה. מוניה אמרה כי "אני חושבת שהוא הבין" שלא רציתי לעשות זאת. "בכיתי, כאב לי". לדבריה, לא היה כל דיון על כסף במפגש עצמו. שטראוס-קאהן אמר בתגובה כי לא שם לב שאחת הנשים בכתה בעת קיום יחסי המין עימו, ולא חש כל התנגדות מצידה.

דומיניק שטראוס קאהןצילום: אי–פי

בתגובה לשאלת השופט האם הוא עדיין טוען כי לא ידע שהנשים במסיבות הן זונות, ענה שטראוס-קאהן בחיוב. השופט שאל את מוניה: "האם יתכן כי אף אחד מהאנשים במסיבה לא ידע שקיבלת תשלום?", והיא השיבה כי "הוזמנתי מסיבה אחת", והסבירה כי תחום עיסוקה לא היה סודי. לדעתה, שטראוס קאהן "ידע שהיינו זונות". "הרגשתי כמו חפץ", אמרה מוניה בעדותה. "את לא היחידה שאומרת זאת במהלך המשפט", השיב השופט.

שטראוס-קאהן אמר בעדותו כי מעולם לא אירגן את האורגיות, אלא היה תמיד אורח של חברו, איש העסקים פבריס פזקובסקי. פזקובסקי הודה בעדותו היום בארגון המסיבות, ואמר כי הסתיר את היותן של הנשים זונות.

בנסותו לחזק את טענתו כי לא ידע שהנשים במסיבות היו זונות, אמר שטראוס-קאהן  כי הוא מזדעזע מיחסי מין בתשלום, המהווים סיכון גדול מדי עבור אדם במעמדו. "אין לי שום דבר נגד זונות, אבל  אני אוהב שזו מסיבה", אמר, והסביר כי הוא אוהב את החגיגה לפני ואחרי יחסי המין, "ואת זה אין עם זונה". "הייתי אחד האנשים רבי העוצמה בעולם, הרבה אנשים רצו לרצות אותי", אמר שטראוס-קאהן. הוא הכחיש פעם נוספת כי נמנה עם מארגני המסיבות, והוסיף כי "לא היה לי זמן לארגן מסיבות".

בנפרד הוקראה עדותה של בת לווייה אחרת, המכונה "F", שנכחה אף היא באותה מסיבה במוראנו. היא אמרה כי שטראוס-קאהן היה "מאוד קשוב" ו"אף פעם לא אלים". היא ציינה כי לא היה ברור שהנשים הן זונות.

בשבוע הראשון של המשפט נשמעו עדויותיהן של כמה נשים שנוצלו ברשת הזנות בלילה, שחלקן סבלו מהתעללות עוד בילדותן, ומצאו עצמן מועברות בין גברים בחדרי מלון, דירות, וכ"מנה אחרונה" בארוחות צהריים עסקיות. המשפט פרש תמונה של אנשי עסקים עשירים ומבוגרים, ונשים צעירות עניות וחסרות מעמד.

בדרכו לבית המשפט היום קפצו על מכוניתו מפגינות של תנועת 'פמן', שאחת מדרכי הפעולה המתוקשרות יותר שלה היא הפגנה בחזה חשוף. התנועה מוחה לרוב נגד מה שהיא תופסת כממסד הגברי המחפיץ ומקטין נשים, ומשתמשת בחזה החשוף כדי למשוך תשומת לב למסר שהן מנסות להעביר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker