סוכנויות הידיעות

אחרי שיצא נגד השחיתות בארגון הכדורגל פיפ"א ותרמית הגרלות הלוטו בארה"ב, והצליח להסביר בקלילות סוגיות כבדות וחשובות כמו אי שוויון כלכלי וניטרליות רשת, פונה כעת הקומיקאי ג'ון אוליבר לבקר את מגזר התרופות.

לאחר חופשה בת שלושה חודשים שבה אתמול למסך תוכניתו של אוליבר "Last Week Tonight", והקומיקאי הקדיש את מרביתה לתעשיית התרופות. "חברות תרופות הן קצת כמו הבחורים שאיתם יצאתן בתיכון", אמר אוליבר בתוכנית. "הרבה יותר מעניין אותן להחדיר את עצמן לתוכך מאשר להיות יעילות אחר כך".

אוליבר ציין בתוכנית כי חברות תרופות בארה"ב הוציאו בשנת 2012 יותר מ-24 מיליארד דולר על שיווק מוצריהן לרופאים - סכום גדול פי שישה מהסכום שהוציאו על פרסום המתמקד בצרכנים. "חברות התרופות יודעות שהרופאים מחזיקים בידם את הכוח האמיתי בעסקי התרופות במרשם", אמר אוליבר.   

הקומיקאי גם המליץ לצופים בתוכנית להיכנס לאתר האינטרנט של הממשל בו מופיעים התשלומים שמקבל כל רופא מחברות תרופות, ולבדוק כמה כסף קיבל הרופא שלהם, ומאיזה חברות. בעקבות המלצתו של אוליבר נהרו הגולשים לאתר, ועקב כך הוא קרס למשך מספר שעות.    

ג'ון אוליבר בתוכניתו החדשה. נמשך לאתגריםצילום: HBO

אוליבר גם ציטט בתוכנית מחקר שמצא כי תשע מתוך 10 חברות תרופות גדולות מוציאות יותר כסף על שיווק מאשר על מחקר ופיתוח של תרופות, וכי חלקן מוציאות כפליים על שיווק מאשר על מחקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker