הסטודנטים המצטיינים של אמריקה כבר לא רוצים ללמד את הילדים העניים

ארגון החינוך היוקרתי Teach for America סובל מירידה במספר הנרשמים זאת השנה השנייה ברציפות, לאחר שהכלכלה המתאוששת העניקה לבוגרי קולג'ים מובילים יותר אפשרויות תעסוקה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

Teach for America, ארגון החינוך ששלח אלפי בוגרי קולג'ים יוקרתיים ללמד בכמה מבתי הספר הקשים ביותר בארה"ב, סובל לפתע מבעיות גיוס. בשנה השנייה ברציפות, מספר המועמדים שנרשמו לתכנית היוקרתית נפל, לאחר צמיחה עקבית במשך 15 שנים. סך ההרשמות ירד ב-10% מהשנה שעברה נכון לסוף החודש שעבר.

הארגון, ששואף לחולל שינוי במערכת החינוך, הנחה את בתי הספר שגודל סגל המורים עשוי להצטמצם בעד 25%, וסגר שניים מתוך שמונת אתרי הכשרת הקיץ שלו, בניו יורק ובלוס אנג'לס.

"אני רוצה שהמספרים יהיו גבוהים יותר, משום שהביקוש גבוה ביותר ואנחנו לא נעמוד בו השנה", אמר מאט קריימר, מנהל שותף בארגון. אבל, הוא הוסיף, "זה לא מדאיג בצורה שמסכנת את קיום הארגון". בשנה שעברה, התכנית המובחרת קיבלה כ-15% מהמועמדים. קריימר אמר שאין שום כוונות להנמיך את הסטנדרטים לשנה הקרובה רק כדי להגדיל את מספר המורים.

יש האומרים שהירידה במספר המועמדים יכולה להצביע על אובדן הברק של התכנית, שעלתה לגדולה באמצעות הרעיון שלימוד הילדים העניים והנזקקים בארה"ב יכול להיות מסע צלב, כמו חיל השלום. "אנחנו מעין רפורמה 2.0 במערכת החינוך, והכיוון שלה בעתיד נראה קצת חסר וודאות בנקודה הנוכחית", אמר דיוויד שטיינר, דיקן מכללת האנטר לחינוך בניו יורק.

מובילי התכנית אומרים שהבעיה הגדולה ביותר שלהם היא שהכלכלה המתאוששת העניקה לבוגרי קולג'ים מובילים יותר אפשרויות תעסוקה. "זה כל כך שונה מלפני שלוש שנים, כשעכשיו פתאום יש לך מועמדים שעשויים לקבל הצעה מפייסבוק ו-וולס פארגו, וברור שהכסף ברמה שונה לגמרי", אמרה לידה ג'נינגס, מנכ"לית שלוחת הארגון בלוס אנג'לס.

קריימר ביטל את הרעיון לפיו הפילוסופיה של הקבוצה מבריחה מועמדים. "כשדיברתי עם אנשים בקמפוסים, זה לא בדיוק הדבר הראשון שאני שומע מהם", אמר. "אני לא שומע אנשים אומרים 'כן, אני שומע את הביקורת ולכן אני לא רוצה להצטרף ל- Teach for America".

הארגון הוקם ב-1990 על ידי וונדי קופ, סטודנטית באוניברסיטת פרינסטון שהציעה את הרעיון בשנתה האחרונה. הוא החל עם 500 מורים מתחילים בשישה אזורים ברחבי המדינה.

הארגון, הפועל ללא כוונת רווח, התמודד עם קשיים פיננסיים וניהוליים במהלך העשור הראשון לפעילותו, אבל מאז שנת 2000 צמח סגל המורים שלו ב-20% מדי שנה. קופ, שכעת מנהלת את המיזם העולמי Teach for All שייסדה, סירבה להתראיין לכתבה זאת.

עם תמיכה של תאגידים כמו וולס פארגו וקומקאסט NBC, תרומות של משפחת וולטון מוול מארט ומעורבות של המיליארדרים ג'ון ארנולד ואלי ברואד, הארגון דיווח בשנה שעברה על הכנסות של 196.2 מיליון דולר. הוא מעסיק 10,500 מורים ב-35 מדינות בארה"ב ומעסיק 2400 עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום