דיווח משטרתי כוזב: כך משמשת ווייז להטעיית הנהגים

מאות שוטרים בארה"ב הורידו את אפליקציית הניווט ווייז והתחילו למסור דיווחים כוזבים על מיקומם אחרי שהתעורר דיון על סיכון השוטרים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אפליקציית הניווט ווייז כבשה מזמן את שוק אפליקציות הניווט בישראל וכעת היא מעוררת דיון נרחב בארה"ב בנוגע לשאלה אם היא מסכנת את השוטרים בכך שהיא מאפשרת למשתמשים לדווח על מיקום ניידות משטרה. מאז שהתעורר הוויכוח, הפופולריות של האפליקציה רק גוברת בארה"ב – וכעת חוששים שם כי גם אכיפה של מהירות מופרזת תיפגע.

בשבוע שעבר הוציא איגוד השריפים בארה"ב הודעה שלפיה לא רק שאפליקציית ווייז של גוגל עלולה לסכן את חיי השוטרים, אלא היא גם פוגעת ביכולת שלהם לתת דו"חות בגין מהירות מופרזת. איגוד השריפים הלאומי בארה"ב התמקד בעבר בקמפיין נגד ווייז בטענה כי הוא פוגע בביטחון השוטרים אחרי ששני שוטרים בניו יורק נורו למוות בניו יורק בדצמבר. האיגוד הרחיב את הקמפיין שלו בהודעה שהוציא ובה ביקר את גוגל שפוגעת לטענתו ביעילות של מלכודות לאכיפת מהירות תנועה. האיגוד אמר כי מכשירי רדאר לקליטת מהירות ושיטות אכיפה אחרות מפחיתות את מספר ההרוגים בכבישים המהירים.

"האפליקציה הזו תפגע בפעילות האכיפה כשתגלה מיקומים של שוטרים ותסכן את הציבור", מסר האיגוד. גוגל מצדה טוענת כי האפליקציה דווקא משפרת את הבטיחות בכביש. "רוב הנהגים נוטים לנהוג בזהירות רבה יותר כשהם יודעים שיש פעילות אכיפה באזור", מסרה ג'ולי מוסלר, דוברת מטעם ווייז לסוכנות הידיעות אי-פי.

ניווט באפליקציית ווייזצילום: רויטרס

הפופולריות הגוברת של האפליקציה הובילה שוטרים בכמה ערים גדולות בארה"ב להשיב מלחמה: מאות שוטרים במיאמי הורידו את האפליקציה ומציפים את האפליקציה בדיווחים כוזבים על מיקומים של ניידות משטרה – כך דיווחה רשת טלוויזיה מקומית של NBC.

בדיווח אמר השוטר חוויאר אורטיז כי הדיווח של המשתמשים על המיקום של המשטרה "מסכן אותנו ומסכן את הציבור בגלל שזה יגרום ליותר מפגשים קטלניים בין גורמי אכיפת החוק ולחשודים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ