תשכחו מהחדרנים: מלון ביפן יופעל רק על ידי רובוטים

את האורחים בכניסה יקבלו רובוטים שנראים כמו בני אדם, החדרים ייפתחו לפי זיהוי פנים וינוקו ללא מגע יד אדם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
סוכנויות הידיעות

המכוניות האוטונומיות (ללא נהג) כבר כמעט כאן, ובקרוב ביפן יציע את השלב הבא במעורבות של רובוטים בחיי היום יום ויופעל באופן כמעט בלעדי על ידי רובוטים. במלון שייקרא הן-מא, או המלון המוזר, בנגאסאקי ייפתח ביולי הקרוב ויציע לאורחים שלו 72 חדרים בשלב הראשון.

הרובוטים שיפעילו את המלון ייראו כמו בני אדם והרובוטים שיחליפו את פקידי הקבלה אמורים להיות מסוגלים לנהל גם שיחה אינטליגנטית עם הלקוחות. גם המלצרים במסעדות של המלון יוחלפו ברובוטים ואת החדרים ינקו ללא מגע יד אדם. הצוות האנושי היחיד במלון הם עשרה בני אדם שיפקחו כי הרובוטים עובדים כשורה.

"נבנה את המלון היעיל בעולם", אמר היידו סאוואדה, נשיא חברת הוי סטן בוסץ' שתפעיל את המלון. לפי דיווח בעיתון "ניקיי" היפני הוא אמר כי הוא מקווה בעתיד לבנות מלון של 1,000 חדרים.

צילום: גלי איתן

זה לא השינוי היחיד במלון והחדרים, לדוגמה, ייפתחו רק אחרי שיזהו את הפנים של האורח. מערכת מתוחכמת תוכל לזהות את חום הגוף של האורח ולהתאים את הטמפרטורה בחדר לצרכים אופטימליים. כמו כן, אנרגיה סולארית תפחית את עלויות התפעול של המלון החדש.

כבר עכשיו ניתן להזמין חדר במלון החדר באמצעות את האינטרנט שלו, אבל מחירי החדרים ייקבעו לפי הביקוש במחירים שבין 60 דולר לחדר יחיד ללילה ועד 153 דולר ללילה לחדר לשלושה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker