רדיו-שאק לא הצליחה להסתגל לעידן הסלולר והגישה בקשה לפשיטת רגל

קמעונאית הטכנולוגיה לא הצליחה לשרוד את המעבר לרכישות באינטרנט ושינוי העדפות הלקוחות במובייל, והגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, זאת על רקע מאמצים להימנע מפירוקה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

קמעונאית האלקטרוניקה רדיו-שאק הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בארה"ב ואמרה כי היא מנהלת מגעים למכירת 2,400 מחנויות הרשת לקרן הגידור סטנדרד ג'נרל, שהיא גם בעלת המניות הגדולה ביותר של הרשת. מפעילת הסלולר ספרינט הודיעה בנפרד כי היא תפעיל 1,750 מתוך החנויות שיימכרו במסגרת הסכם עם סטנדרד ג'נרל.

פשיטת הרגל של רדיו-שאק צפויה כבר במשך כמה חודשים והיא באה בעקבות 11 רבעונים רצופים של הפסד אחרי שהחברה לא הצליחה להפוך את עצמה למוקד לרוכשי מובייל. הסכם המכירה שלה עם סטנדרד ג'נרל עשוי להציל את רדיו-שאק מגורל דומה של חברות אחרות שהגיעו למצב של פשיטת רגל - פירוק.

בהודעה שפירסמה רדיו-שאק נאמר גי החברה של סטנדרד ג'נרל, שנקראת ג'נרל וויירלס, תרכוש 1,500-2,400 מסניפיה. ספרינט תפעיל כשליש מסניפיה של רדיו-שאק ותמכור "מכשירי סלולר ממגוון המוצרים של ספרינט וגם מכשירים של רדיו-שאק, אביזרים ושירות".

רדיו שאקצילום: בלומברג

גם לחשבורת אחרות שהביעו עניין ברכישת רדיו-שאק תהיה הזדמנות להגיש הצעות לרכישתה. כל עסקה בעניינה תידרש לאישור של בית המשפט לפשיטות רגל בדלאוור, ולכן כלום לא חקוק באבן.

רדיו-שאק מעסיקה 21 אלף עובדים ולה נכסים בשווי של 1.2 מיליארד דולר וחוב של 1.39 מיליארד דולר, לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט. עוד נכתב כי היא מנהלת מגעים עם קבוצת DW פרטנרס לקבלת הלוואה של 285 מיליון דולר שתאפשר לה לפעול בתקופת הקפאת ההליכים.

לרשת יש יותר מ-1,000 סניפים בזכיינות שלא יכללו בפשיטת הרגל. גם החברה הבת שלה במקסיקו והפעילות שלה באסיה לא יכללו בפשיטת הרגל.

החברה הטקסנית שהוקמה לפני 95 שנה התחילה את דרכה בתור שירות הזמנות באמצעות הדואר. בשנים האחרונות ניסתה רדיו-שאק להימנע מפשיטת רגל, סגרה 400 סניפים וצמצמה את כוח האדם שלה ב-19%. החברה גם החליפה לוגו ואת הרכב המוצרים בחנויות וניסתה להקים "חנויות ממותגות" שיפנו אל חובבי הטכנולוגיה. ואולם הספקים החלו לאבד אמון ברשת כשהמשבר המשיך להתגלגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker