מנכ"ל טוויטר: "אנחנו מחורבנים בטיפול בנאצות והטרדות מיניות ברשת החברתית"

במסמך פנימי שהודלף הודה דיק קוסטולו שטוויטר לא יודעת לטפל בתופעת הטרולינג ובתוכן פוגעני על גבי הפלטפורמה; "אנחנו הולכים לבעוט את האנשים האלה החוצה"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

מנכ״ל , , הודה במסמך פנימי שהודלף שהחברה "מחורבנת בטיפול בתוכן פוגעני ובטרולינג" על גבי הפלטפורמה שלה, וכי ״אנחנו מחורבנים בזה כבר שנים".

דבריו של קוסטולו פורסמו בפורומים פנימיים של טוויטר, בתגובה לעובד החברה שהזכיר מאמר של הקומיקאית לינדי ווסט ב לגבי הניסיון שלה עם טרולים ברשת החברתית. במזכר, שפורסם ביום חמישי באתר The Verge, כתב קוסטלו: ״למעשה אני מתבייש באופן העלוב שבו אנחנו התמודדנו עם הנושא הזה במהלך תקופתי כמנכ״ל. זה אבסורד. אין לזה תירוץ. אני לוקח אחריות מלאה על כך שלא הייתי יותר אגרסיבי בעניין הזה. זה לא אשמתו של אף אחד אחר, וזה מביך״.

"זה לא סוד ושאר העולם מדבר על זה כל יום", המשיך קוסטולו. "אנחנו מאבדים משתמש אחר משתמש כל עוד אנחנו לא מתמודדים בבעיות טרולינג פשוטות שהמשתמשים סובלים מהם בכל יום". 

דיק קוסטולו, מנכ"ל טוויטר

ביום שני כתבה הקומיקאית ווסט: "אני מודעת לכך שטוויטר עומדת על זכותה לאפשר שימוש בפלטפורמה שלה כאמצעי להטרדה מינית וגזענית. אבל, כחברה פרטית - בדיוק כמו שקומיקאי מהרהר אם לספר בדיחת אונס, או טרול שמחפש מטרה לכעס שלו - טוויטר יכולה לבחור שלא לעשות זאת. כקהילה של אנשים, היא יכולה לבחור להיות טובה יותר".

״אנחנו הולכים לבעוט את האנשים האלה החוצה ולוודא שכשהם יפרסמו את המתקפות המגוחכות שלהם, אף אחד לא ישמע אותם. כל אחד בהנהלת החברה יודע שהדבר הזה חיוני״, כתב קוסטולו.

ביוני 2014, השחיינית זוכת מדליית הזהב האולימפית רבקה אדלינגטון חשפה כי תוכן פוגעני בטוויטר פגע בביטחון העצמי שלה בעקבות אולימפיאדת לונדון. ״הייתי נסערת מזה״, אמרה לגרדיאן. ״מה קורה בחיים של האנשים האלה?״. באוקטובר האחרון, קלואי מדליי, בתם של מגישי הטלוויזיה ריצ׳רד וג׳ודי, היתה קורבן להתקפה של אנשים שהתרגזו לגבי הערות שאמרה אימה לגבי האנס המורשע צ׳ד אוונס. קלואי גינתה את המתקיפים כמי ששולחים ״הודעות זימה מטרידות״ כשהם ״מתחבאים בעילום שם מאחורי מסך המחשב שלהם״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker