לאחר 18 שנים: הנסיך הסעודי בן טלאל מכר רוב החזקותיו בניוז קורפ

מכר 5.6% ממניות ענקית המדיה של רופרט מרדוק ומחזיק כעת 1% בלבד ■ הנסיך לא מכר את החזקותיו בחברת הטלוויזיה והקולנוע של מרדוק, פוקס המאה ה-21

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
סוכנויות הידיעות

קינגדום הולדינג, חברת ההשקעות שבבעלות הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל מכרה את מרבית מניותיה בענקית המדיה ניוז קורפ של רופרט מרדוק, אולם ממשיכה להחזיק במניות פוקס המאה ה-21.

במסמכים שהגישה לבורסת המניות של סעודיה היום, דיווחה קינגדום כי במסגרת בחינה של תיק ההשקעות צמצמה את החזקותיה במניות קלאס B של ניוז קורפ מ-6.6% ל-1%, אולם ממשיכה להחזיק בנתח של 6.6% ממניות פוקס המאה ה-21.

ניוז קורפ ופוקס המאה ה-21 היו חברה אחת בטרם פוצלו לשתי חברות נפרדות ביוני 2013, כאשר הראשונה כוללת את עסקי ההוצאה לאור של עיתונים וספרים ואילו השנייה את עסקיה החברה בתחומי הטלוויזיה והקולנוע.

הכנסות קינגדום ממכירת נתח של 5.6% ממניות ניוז קורפ הניבה הכנסה של 705 ריאל סעודי (188 מיליון דולר). סכום הרווח או ההפסד על ההשקעה לא נמסר. קינגדום החזיקה במניות באימפריית המדיה של רופרט מרדוק מאז שנת 1997, לפי אתר האינטרנט של החברה.

השנים האחרונות היו קשות עבור חברת המדיה של מרדוק, לאחר שבשנת 2011 התברר כי אחד הצהובונים של החברה בבריטניה, "ניוז אוף דה וורלד" אשר נסגר מאז, פרץ לתיבות קוליות של טלפונים סלולרים ושילם שוחד לעובדי ציבור.

ניוז קורפ הודיעה ביום שלישי כי לא תעמוד לדין בארה"ב בעקבות הפרשה, אם כי בבריטניה מתנהלות נגדה שורה של חקירות ותביעות.

"אנו ממשיכים לתת אמון מלא בהנהלה המוכשרת של ניו קורפ, ובראשה המנכ"ל רוברט תומסון, ותומכים באופן מוחלט ברופרט מרדוק ובמשפחתו", נאמר בהודעה שפירסם הנסיך אלווליד בן טלאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום