בזכות מה התעשרה אלמנתו של סטיב ג'ובס במיליארד דולר ביום אחד?

קרן הנאמנות של לורן פאוול ג'ובס היא בעלת המניות הגדולה ביותר של ענקית הבידור וולט דיסני, שמנייתה מזנקת היום לשיא בעקבות הצלחתו המתמשכת של הסרט "לשבור את הקרח"

סוכנויות הידיעות

אלמנתו של סטיב ג'ובס, מייסד חברת אפל ואולפני האנימציה פיקסר, התעשרה אתמול (ד') במיליארד דולר לאחר שמניית חברת הבידור והמדיה וולט דיסני זינקה לשיא.

קרן נאמנות הרשומה על שמה של לורן פאוול ג'ובס היא בעלת המניות הגדולה ביותר של דיסני, עם 130.2 מיליון מניות, או 7.7% ממניות דיסני. הקרן קיבלה את המניות של דיסני בשנת 2006 כאשר האחרונה רכשה את אולפני פיקסר.

מניית דיסני זינקה במסחר בוול סטריט לרמתה הגבוהה מעולם לאחר שהחברה האמריקאית דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות למכירות מוגברות של צעצועים המבוססים על הצלחת הסרט "לשבור את הקרח".

לוריין פאוול ג'ובסצילום: מתוך ויקיפדיה

בעקבות הזינוק של מניית דיסני היום גדל שווי מניות דיסני שבבעלות הקרן של ג'ובס ב-990 מיליון דולר.

דיסני, חברת הבידור הגדולה ביותר בעולם, דיווח על רווח נקי רבעוני של 2.18 מיליארד דולר, או רווח של 1.27 דולר למניה - זינוק של 19% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.07 דולר למניה.

הכנסות דיסני בתקופה המדווחת הסתכמו ב-13.4 מיליארד דולר, גידול של 8.8% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 12.9 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker