העבודה הורגת: לחץ בעבודה מביא למותם של 120 אלף אמריקאים בשנה

בעלי הכנסות נמוכות נמצאים בסיכון גבוה יותר, לפי מחקר של חוקרים בהרווארד וסטנפורד

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
לוגו בלומברג
בלומברג

לחץ במקום העבודה מוסיף 190 מיליארד דולר להוצאות על בריאות וגורם ליותר מ-120 אלף מקרי מוות בשנה בארה"ב, כך לפי מחקר שערכו חוקרים בבתי הספר למנהל עסקים של הרווארד וסטנפורד.

פירושו של דבר הוא שלחץ במקום העבודה הורג יותר אמריקאים מאשר סכרת, אלצהיימר ושפעת. היעדר ביטוח בריאות, וכתוצאה מכך גם טיפול רפואי קלוי, הוא הגורם המשמעותי ביותר ללחץ קטלני במקום העבודה, ומביא למותם של 49 אלף אמריקאים בכל שנה. אחריו נמצאים אבטלה וחוסר שליטה על הדרישות במקום העבודה, אשר ביחד תורמים ל-65 אלף מקרי מוות בשנה.

"עבודה היא חלק חשוב מאוד בסביבה הפסיכולוגית והפיזית של אנשים, כך שאם מדאיגות אותנו  הוצאות על בריאות, אנחנו צריכים להיות מודאגים ממה שקורה בעבודה", אמר ג'פרי פפר, אחד ממחברי המחקר. נדמה אולי שאנשים בעלי משרות טובות ואינטנסיביות במגזר הפיננסי נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לחלות, אך דווקא בעלי הכנסות נמוכות יותר נמצאים בסיכון גבוה יותר, משום שהם נאלצים לעבוד במשמרות, שעות ארוכות, וללא ביטחון כלכלי, הסביר פפר.

כדי להעריך את ההשפעה של לחצים וחרדות הקשורים לעבודה, בדקו החוקרים ספרות רפואית לגבי עשרה גורמים הקשורים לעבודה אשר משפיעים לרעה על הבריאות – בהם אבטלה, שעות ארוכות ותחושה של יחס לא הוגן – והשתמשו בנתוני סקרים כדי לבדוק את מידת ההשפעה. לאחר מכן הם פיתחו מודל שהעריך את ההשפעה הכוללת של הגורמים האלה במונחי עלות ותמותה. בנוסף, מצאו החוקרים כי חרדות במקום העבודה שיקפו את מצבה של הכלכלה האמריקאית. ב-2006, כשהשווקים שגשגו, העלויות הקשורות למתחים במקום העבודה היו נמוכות יחסית, בעוד שב-2010, כשארה"ב עוד התאוששה מהמשבר, העלויות היו גבוהות יותר.

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker