הצעירים בארה"ב כבר לא חוסכים בבנק: 67% מחביאים את הכסף בבית

מקום המחבוא הנפוץ ביותר בבית לכסף מזומן הוא המקפיא במקרר, ואחריו מגירת הגרביים, מתחת למזרון ובתוך צנצנת עוגיות, לפי סקר של אמריקן אקספרס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
סוכנויות הידיעות

מספר גדל והולך של אמריקאים, בעיקר צעירים, מעדיפים להחזיק את כספי חסכונותיהם במזומן במקומות מסתור בבית כמו מתחת למזרון, במקפיא או בצנצנת, לפי סקר חדש שערכה חברת האשראי אמריקן אקספרס, דיווח ערוץ CNBC.

29% מתוך 1,820 ממשתתפי הסקר העידו על עצמם כי הם מחזיקים לפחות חלק מחסכונותיהם בשטרות כסף או מטבעות. 53% מהם אמרו כי הם מחביאים את הכסף המזומן במקום מחבוא מיוחד.  

התופעה רווחת אף יותר בקרב בני "דור המילניום" (המכונה גם "דור ה־Y"), היינו אנשים שנולדו מתחילת שנות השמונים עד שנת 2000. בקרב קבוצות גיל זו, 67% מאלו שחוסכים כסף עושים זאת שלא באמצעות חשבון בנק.

"זה זמן רב שאנו שואלים אנשים לגבי האופן שבו הם מתכננים לשמור את חסכונותיהם, ובמהלך השנים האחרונות אנו עדים לעלייה במספר האנשים שמחזיקים את הכסף שהם חוסכים במזומן", אמרה קימברלי ליט, מנהלת יחסי הציבור של אמריקן אקספרס, ל-CNBC.

צילום: ללא קרדיט

הסקר של אמריקן אקספרס מצא עוד כי אחד מכל ארבעה אמריקאים צופה מצב חירום פיננסי השנה, ויתכן כי החזקת כסף מזומן בבית היא אחת הדרכים של אנשים להיערך לכך.

משתתפי הסקר לא נשאלו היכן בדיוק הם מחביאים את הכסף המזומן שהם חוסכים, אולם סקר שנערך בארה"ב בשנת 2012 מצא כי מקום המחבוא הנפוץ ביותר היה המקפיא במקרר (27%). הסתרת כסף מזומן במגירת הגרביים אף היא היתה פופולרית (20%), ואחריה מתחת למזרון (11%) ובתוך צנצנת עוגיות (10%). 9% נוספים ציינו כי הם מחזיקים את הכסף במקום אחר בתוך הבית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker