על מה ביל גייטס מתחרט בחיים? ומה גורם לו להרגיש טיפש?

מייסד מיקרוסופט והאיש העשיר בעולם התפנה לענות על שאלות גולשים באתר רדיט, וסיפק כמה תשובות מפתיעות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

על מה ביל גייטס מתחרט בחיים? מה גורם לו להרגיש טיפש? ומה הוא היה עושה לו מיקרוסופט לא היתה מצליחה? גייטס, מייסד מיקרוסופט והאיש העשיר בעולם, התפנה ביום רביעי לענות על שאלות גולשים באתר רדיט (Reddit) במסגרת פורמט "תציגו כל שאלה"  (Ask Me Anything).

אחד הגולשים שאל את גייטס על מה הוא מתחרט בחיים. תשובתו של גייטס: "אני מרגיש די מטופש שאיני דובר שפות זרות. למדתי לטינית ויוונית בתיכון וקיבלתי 100 בהם, ואני מניח שזה תורם לאוצר המילים שלי, אבל הלוואי שהייתי דובר צרפתית או ערבית או סינית. אני מקווה למצוא זמן ללמוד את אחת מהשפות הללו - כנראה צרפתית כי היא הקלה ביותר מבניהן. מארק צוקרברג הצליח באופן מדהים ללמוד מנדרינית והשתתף במפגש שאלות ותשובות עם סטודנטים סיניים - מדהים".

גולש אחר שאל את גייטס מה היה עושה בחיים לו מיקרוסופט לה היתה מצליחה. "כנראה שהייתי חוקר בתחום של בינה מלאכותית", ענה גייטס. "כשייסדתי את מיקרוסופט חששתי שאחמיץ את ההזדמנות להתנסות בעבודה בסיסית בתחום הזה".

עם זאת, למרות התעניינותו ארוכת השנים בבינה מלאכותית, שותף גייטס לדעתם של אנשים כמו היזם המיליארדר אילון מאסק והאסטרופיסיקאי סטיבן הוקינג, המתריעים על הסכנות הטמונות בבינה מלאכותית. "אני שייך למחנה שמודאג מבינה מלאכותית", הוסיף גייטס. "תחילה המכונות יבצעו עבורנו הרבה משימות ולא יהיה סופר אינטליגנטיות. זה אמור להיות חיובי אם ננהל זאת היטב. אולם בחלוף כמה עשורים רמת הבינה המלאכותית גבוהה מספיק כדי להוות מקור לדאגה. אני מסכים עם אילון מאסק ואחרים בעניין זה, ולא מבין מדוע ישנם אנשים שאינם מודאגים מכך".

ביל גייטס
ביל גייטסצילום: Bloomberg

גולש נוסף שאל את גייטס: "האם בטוח לבחור בקריירה בתחום התכנות או שמרבית מתכנתי הקוד שאינם ברמת מומחיות גבוהה יוחלפו על ידי פתרונות אוטומטיים במהלך העשור הקרוב?". תשובתו המרגיעה של גייטס: "הכל בטוח לעת עתה! זה גם ממש כיף ועוזר לעצב את החשיבה שלך בכל התחומים והופך אותך להגיוני יותר. יש סיכוי לשינוי בתחום זה בדור הבא, אבל דבר זה נכון לגבי מרבית התחומים, מה גם שלדעת איך לתכנת זה תמיד שימושי".

גולש אחר שאל את גייטס איזה שיעור בחיים הוא למד בדרך הקשה. תשובתו של גייטס: "לא להישאר ער מאוחר מדי אפילו אם הספר שאתה קורא ממש מלהיב. אתה תתחרט על כך בבוקר. אני עדיין לא הצלחתי להתגבר על הבעיה הזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker