סמסונג הציעה לרכוש את בלקברי תמורת 7.5 מיליארד דולר

סמסונג מעוניינת להשיג את הפטנטים של בלקברקי וכן להיכנס לשוק הלקוחות התאגידיים, שבו יש לבלבקברי נוכחות מורגשת

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

סמסונג הציעה באחרונה לרכוש את בלקברי תמורת 7.5 מיליארד דולר, בניסיון להשיג את את הפטנטים של החברה במאבק שלה מול אפל בשוק התאגידי – כך אמרו גורמים עם ידע בנושא ולפי מסמכים שהושגו על ידי רויטרס.

הגורם טען כי סמסונג הדרום קוריאנית הציעה לרכוש את בלקברי תמורת מחיר של 13.35-15.49 דולר למניה, מחיר המשקף פרמיה של 38%-60% ביחס למחיר שבו נסחרת בלקברי כיום. נציגים של שתי החברות, שעובדים בסיוע יועצים, נפגשו בשבוע שעבר כדי לדון בעסקה האפשרית.

בלקברי הקנדית אמרה בהצהרה שהוציאה כי היא "לא היתה מעורבת בדיונים עם סמסונג בנוגע לרכישה אפשרית של בלקברי". מניית בלקברי, שזינקו ב-30% אחרי הדיווח על הצעת הרכש ברויטרס, נפלו אחרי הסגירה ב-15% בעקבות פרסום ההודעה.

משתמשי בלקברי - בימים יפים יותרצילום: אי–פי

העיתון הקנדי "גלוב אנד מייל" דיווח בשבוע שעבר כי בלקברי דחתה בחודשים האחרונים עסקות רכישה רבות מכיוון שדירקטוריון החברה והמשקיעים הגדולים בה חושבים כי תוכנית הארגון מחדש שלה תניב לבעלי המניות ערך גדול יותר בעתיד לעומת עסקה מיידית. הדירקטוריות סובר כי גם מחיר של 7 מיליארד דולר נמוך בהרבה מהשווי הפוטנציאלי של נכסי בלקברי בשנים הבאות.

"בבלקברי יש כל כך הרבה שינויים כיום, אז כל השקעה בה היא הימור בנוגע לעתיד, ולכן בשלב הזה סמסונג נכנסת – לפני שהעתיד ייהפך למציאות", אמר בריאן קוללו, אנליסט בחברת מורנינגסטאר.

החוזק של סמסונג כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם בנוי על השוק הצרכני, שנהפך לצפוף בשנים האחרונות. בעזרת השתלטות על בלקברי, סמסונג עשויה להיכנס ביתר קלות לשוק התאגידי שבו היא מפגרת מאחורי המתחרות שלה.

"כמה טלפונים של סמסונג רואים במשרדים? זו תהיה ההזדמנות של סמסונג להיכנס לזה", אמר קולין גיליס, אנליסט בחברת BGC. ברשת המאובטחת של בלקברי נרשמת תעבורה ערה של מיילים ארגוניים וגם רשויות ממשלתיות וצבאיות בעולם משתמשים ברשת שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ