הפערים מתחילים בבית: בנים מקבלים יותר דמי כיס מבנות

הורים נוטים לתגמל בנים על מטלות יותר משהם מתגמלים בנות – אף שזמן המטלות של בנות ארוך יותר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

בשנים האחרונות פורסמו לא מעט מחקרים ודו"חות שהצביעו על פער ברור בין גברים לנשים בכל הנוגע לשכר במקום העבודה. ואולם מתברר שהפערים האלה מתחילים בשלב מוקדם מאוד. האתר האפינגטון פוסט ריכז נתונים שמראים כי כבר בילדות ישנם פערים במטלות ובדמי הכיס שמקבלים בנות ובנים.

מחקר שנערך ב-2009 באוניברסיטת מישיגן מצא כי זמן מטלות הבית שמבצעות בנות ארוך יותר בשעתיים בשבוע משל בנים. בסקר שערך מגזין  Highlights באותה שנה התגלה כי 75% מהבנות מבצעות מטלות בבית, לעומת 65% מהבנים. בנים גם מקבלים דמי כיס גבוהים יותר. מחקר שערך ארגון Junior Achievement הראה כי לבנים יש סבירות גבוהה ב-15% מאשר בנות לקבל דמי כיס על המטלות שהם מבצעים.

בנוסף, הם מקבלים דמי כיס גבוהים יותר. לפי המחקר, הורים נתנו לבנים בממוצע 48 דולר על 2.1 שעות עבודה, לעומת 45 דולר לבנות על 2.8 שעות עבודה. העבודה של בנים מוערכת בשווי גבוה יותר – על כיסוח דשא, מטלה שבדרך כלל מוטלת על בנים, מקבלים יותר כסף מאשר על קיפול כביסה או על ריקון מדיח הכלים, מטלות שבדרך כלל מוטלות על בנות.

הפערים האלה מתחילים במטלות בילדות ונמשכים גם בעבודות בגיל מבוגר יותר. גברים מהווים רוב בתחומים שבהם השכר גבוה יותר, וכאשר הם נכנסים לתחומים שנשלטים על ידי נשים, השכר עולה. לעומת זאת, כשנשים נכנסות לתחומים "גבריים" יותר, השכר שלהן יורד.  

צילום: אילוסטרציה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker