בעקבות הירידה במחיר הנפט: שכרם של 84 אלף עובדי BP יוקפא

מחיר הנפט צנח יותר מ-50% בחצי השנה האחרונה, וחברות הנפט נערכות לסדר עולמי חדש של מחירים נמוכים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

BP הקפיאה את שכר 84 אלף עובדיה בעולם בתגובה לצניחה של יותר מ-50% במחיר הנפט בחצי השנה האחרונה.  מנכ"ל החברה, בוב דאדלי, שלח מזכר לכל עובדי החברה בה פרש את החלטת החברה להקפיא את המשכורות ברמתן בשנה שעברה בשל תנאי המסחר הקשים. המזכר של דאדלי לא התייחס לבונוסים מבוססי ביצועים.

BP אינה חברת הנפט הראשונה המגיבה לנפילה במחירי הנפט. רויאל דאץ'-של, פרמייר אויל וסטאטויל הנורווגית כבר החלו בקיצוצים בעלויות. פרוייקטים הוקפאו, ושכר חברות הקבלן קוצץ. BP הכריזה כבר בסוף השנה שעברה כי בכוונתה להוציא מיליארד דולר על קיצוצים בשל הירידה במחיר הנפט. החברה החלה בשינוי ארגוני בעקבות דליפת הענק במפרץ מקסיקו לפני 5 שנים. החברה עוד נאבקת בממשל האמריקאי על גובה הקנס שתידרש לשלם עבור הפרשה. הממשל האמריקאי רוצה להטיל עליה קנס בסך 13.7 מיליארד דולר, אך BP מנסה להפחית סכום זה בערעור בבית המשפט. לדברי החברה, האסון כבר עלה לה 42 מיליארד דולר.

"תנאי הסביבה החיצונית הקשים ב-2015 פירושם כי על עסקינו לבצע כמה מהלכים בתגובה", אמר דאדלי, לפי מזכר שדווח ברויטרס. "אחד הצעדים הוא הקפאה כללית של משכורות הבסיס ל-2015, ברחבי העולם, עם חריגות בודדות בתנאים מיוחדים".

ב-2013 קיבל דאדלי שכר בסך כ-13.7 מיליון דולר, כולל הבונוסים שלו. משכורת הבסיס שלו צמחה ב-2013 ב-2.8% ל-1.8 מיליון דולר.

בשבוע שעבר אמר דאדלי בראיון ל-BBC מדאבוס, כי יתכן ומחיר הנפט יישאר נמוך כשנתיים-שלוש. "חברות כמונו ב-BP, נזדקק להיערך מחדש. עלינו לתכנן בהנחה שהמחירים יישארו נמוכים, ואנחנו לא יודעים בדיוק באיזו רמה, אך לפחות שנה, ויותר סביר לדעתי שנתיים ואפילו שלוש".

אסדת הקידוח הבוערת של BP במפרץ מקסיקוצילום: רויטרס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker