מה גוגל יכולה ללמד אותנו על חיי המין של אנשים?

אחד הנושאים שלחוקרים הכי קשה להשיג מידע אמין אודותיהם הוא סקס ■ הסיבה? אנשים נוטים לשקר על חיי המין שלהם. אך כעת ניתוח של חיפושים בגוגל נותן לנו הצצה נוספת על הדברים שמעסיקים אנשים בכל הנוגע לסקס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

חוקרים שמנסים לבחון את חיי המין של אנשים נתקלים לרוב במכשול קשה: מחסור בנתונים אמינים. אחת הסיבות לכך היא שאנשים נוטים לשקר בנוגע ליחסי המין שלהם – לגבי התדירות, ההנאה, החרדות שלהם. למשל, אם משווים בין המספר הממוצע של יחסי מין שגברים הטרוסקסואלים מדווחים עליו בשנה, למספר הממוצע של יחסי מין שנשים הטרוסקסואליות מדווחות עליו בשנה, רואים מיד פער. אם מסכמים את מספר הקונדומים שנשים וגברים דיווחו כי עשו בהם שימוש בשנה, מקבלים מספר גדול פי שניים מזה שנמכר מדי שנה.  כלומר, מחקרים המתבססים על סקרים, מציגים תמונה לפיה אנשים מקיימים יחסי מין הרבה, וככל הנראה הרבה יותר מהמציאות.

אך לפי מאמר שפירסם סת סטיבנס דוידוביץ', דוקטורנט בהרווארד, ב"ניו יורק טיימס", אם מנתחים את נתוני החיפוש של גוגל, מקבלים תמונה הרבה פחות רוויית סקס, בייחוד בקרב זוגות נישואים. למשל, הוא מצא שהתלונה העיקרית לגבי נישואין היא מעט מדי יחסי מין – בקרב נשים כגברים. בקרב זוגות לא נשואים, נשים מתלוננות על "חבר שלא רוצה לקיים יחסי מין" פי שניים מגברים שמתלוננים על "חברה שלא רוצה לקיים יחסי מין".

סטיבנס-דוידוביץ' מסיק מנתוני גוגל גם כי אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים מקיימים פחות יחסי מין משהיו רוצים היא "חרדה אדירה, ומרביתה שלא במקום". למשל, הוא מציין כי גברים שואלים בגוגל הרבה יותר שאלות על איבר מינם מאשר על כל איבר אחר בגופם. "גברים מבצעים יותר חיפושים לגבי הגדלת איבר מינם מאשר כיצד לכוון גיטרה, להכין חביתה או להחליף צמיג". אך לדבריו, נשים אינן מתעניינות באותה מידה בגודל איבר מינו של בן זוגן – על כל חיפוש שכזה שאשה מבצעת, גברים מבצעים כ-170 חיפושים על איבר המין שלהם. למעשה, כשהן כבר כן מבצעות חיפוש שכזה, הן יותר מוטרדות מהיותו גדול מדי מאשר קטן מדי. רק 1% מהחיפושים על שינוי גודל איבר המין הגברי מתבצעים לגבי הקטנתו.

תחום נוסף המפורסם כמטריד רבים, הוא משך קיום יחסי המין. כיצד להאריך את יחסי המין שלהם היא השאלה השנייה בשכיחותה המטרידה גברים, לפי נתוני גוגל. אך מספר הפעמים שנשים מחפשות כיצד לגרום לחברן לגמור לאט יותר דומה למספר הפעמים שהן מחפשות כיצד לגרום לו לגמור מהר יותר. הן הרבה יותר מוטרדות מהשאלה מדוע הוא אינו גומר כלל.

ומה מטריד נשים לגבי גופן? לפי סטיבנס-דוידוביץ', מדי שנה יש יותר מ-7 מיליון חיפושים על הגדלת חזה, ונשים גם מוטרדות לגבי גודל הישבן שלהן (אם כי בשנים האחרונות התהפכה בעיה זו: נשים מחפשות היום דרכים להגדילו, בניגוד לעבר, אז רצו להקטינו). לגבי איבר מינן, החששות של נשים מתמקדים יותר בבריאותו מאשר בגודלו. אחד החששות המרכזיים שלהן: הריח שעולה מהנרתיק. האם חשש זה מוצדק? ככלל, גברים אינם מבצעים חיפושים רבים על איבר מינן של בנות זוגן, אך כשהם כבר כן מבצעים חיפוש שכזה, הוא אכן נוגע לריח. ברוב המקרים, לפי סטיבנס-דוידוביץ', הם מנסים למצוא דרך לומר לאשה על ריח רע מהנרתיק מבלי לפגוע בה.

צילום: Alamy

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker