מדוע שורבב שמם של אהוד ברק וקלינטון לפנקס השחור של המיליארדר הפדופיל?

אהוד ברק שאינו נחשד בדבר: "אין לידיעה שום שחר" ■ אתר גוקר חושף פנקס כתובות של ג'פרי אפסטין שהורשע בשידול קטינה לזנות וכעת ניצב בפני תביעות אזרחיות על פדופיליה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

דונלד טראמפ, קורטני לאב, ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק ועורך הדין הנודע אלן דרשוביץ זוהו כעדי מפתח בתביעה נגד המיליארדר ג'פרי אפסטין החשוד בפדופיליה, כך דיווח אתר גוקר. שמותיהם של האנשים הנ"ל מופיעים בפנקס השחור הקטן של אפסטין שאותו השיג אתר החדשות.

בפנקס הכתובות מופיעים שמותיהם של שחקנים הוליוודיים, כמו אלק בולדווין ורייף פיינס, פוליטיקאים כטד קנדי וביל קלינטון, המיליארדר התעשיין דיוויד קוך, "ושאר אנשים שהייתם מצפים ממיליארדר להכיר". הפנקס נמצא על ידי מנהל משק הבית של אפסטין, שניסה למכור אותו ב-2009, כך עולה ממסמכי בית המשפט.

לפי תצהיר של FBI, הפנקס היה "הגביע הקדוש" שיכול להפליל את אפסטין בחקירה שבחנה רשת של פדופילים. מנהל משק הבית, אלפרד רודריגז, ניסה למכור את הפנקס ב-50 אלף דולר לאחד מעורכי הדין שתבעו את אפסטין בשם קורבנותיו. מתוך כל השמות בפנקס, הקיף רודריגז בעיגול שמות של 50 אנשים, קצתם ידועים כמו טראמפ, לאב, ברק ודרשוביץ, וקצתם קורבנותיו לכאורה של אפסטין. רודריגז מת בדצמבר.

אהוד ברק בכנס במינכןצילום: אי־פי

ברק מסר בתגובה, כי "אין לידיעה שום שחר. אני מכיר את האיש הרבה שנים, כפי שמכירים אותו מנהיגים אחרים שהוזכרו. מעולם לא השתתפתי בשום מסיבה או ארוע דומה, שאורגן בידי מר אפסטין. אינני מכיר אף אחד מהמתלוננים/ות".

אפסטין, בן 61, הורשע ב-2008 בשימוש בשירותיה של זונה קטינה. הוא יליד ברוקלין שעבד בבר סטרנס בשנות ה-70 וה-80 והקים חברה משלו ב-1982. הונו נאמד בשיאו במיליארדים והוא היה ידוע כמי שמתרועע עם ידוענים מתחום הפוליטיקה והבידור.

הוא הואשם ב-2008 בניצול מיני של עד כ-40 נשים צעירות. על הרשעתו נידון ל-18 חודשי מאסר בלבד, שמהם ריצה 13 חודשים. אפסטין ביקש באוקטובר האחרון לאסור לפרסום את כל התכתובות בין עורכי דינו לתובעים בנוגע לעסקת הטיעון. באותה עת התיר השופט את הנושא.

ג'פרי אפסטיןצילום: corbis

אך כמה מהנשים שטוענות כי נוצלו על ידו, מבקשות כיום לערער על עסקת הטיעון, בתביעה שהגישו בפני אותו שופט, קנת מארה, בפלורידה. לשם כך הן דורשות את חשיפת התכתובות. השופט מארה הסכים לשמור על חשאיות התכתובות רק אם אפסטין יוכל להצדיקה "בתנאים או צרכים מיוחדים".

בדצמבר 2014 הגישו נגדו תלונות שתי נשים, והאשימו אותו בסחר בנשים ובעידוד קטינות לזנות. בין ההאשמות: אפסטין הכריח את אחת הילדות לקיים יחסי מין עם הנסיך אנדרו ועם דרשוביץ. האשמות אלה עוררו מחדש את הפרשה, והסעירו את התקשורת בארה"ב ובבריטניה, בשל הדמויות המפורסמות המעורבות בה. דרשוביץ מואשם גם כי היה עד למקרים נוספים של סקס כפוי בין אפסטין לילדות.

ארמון בקינגהם הגיב על ההאשמות הקשורות לנסיך כלא נכונות, והנסיך אנדרו אף הופיע בדאבוס בנאום שבו הכחיש את מעורבותו בפרשה.

דרשוביץ הגיב בהכחשה חריפה בה אף האשים את עורכות דינה של אחת הנשים במעילה בחובתן כעורכות דין ואמר כי בכוונתו להגיש תלונה לשלילת רשיונן. עורכות הדין בתגובה הגישו תביעת דיבה נגדו, בטענה כי אמירותיו היו משוללות יסוד ומשמיצות.

התובעים הפדרליים בתביעה המקורית מתנגדים לצירופן של שתי המתלוננות החדשות בפרשה. השופט טרם קיבל החלטה אם להתיר את הצטרפותן לתביעה ופתיחתה מחדש.

התחקיר של גוקר חושף גם כי אפסטין הטיס במטוס הפרטי שלו ידוענים רבים, בהם ביל קלינטון, וודי אלן וקווין ספייסי.

תגיות:

תגובות