ממה עשוי הצ'יפס של מקדונלדס: הרשת חושפת רשימה של 19 המרכיבים

רשת המזון המהיר הגדולה בעולם דיווחה על ירידה מתונה מהצפוי במכירות סניפיה בעולם לצד נפילה של 21% ברווח הרבעוני

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים88
סוכנויות הידיעות

אם אתם נכשלים תמיד בניסיונותיכם להכין בבית צ'יפס כמו אלו שמוגשים ברשת המזון המהיר מקדונלדס, יתכן שהסיבה לכך טמונה בעובדה שאתם משתמשים רק בתפוחי אדמה.

ענקית המזון המהיר האמריקאית חשפה לראשונה את רשימת המרכיבים המשמשים להכנת הצ'יפס המפורסם שלה, והרשימה כוללת לא פחות מ-19 מרכיבים שונים, בהם סיליקון המשמש לייצור פלסטלינה וכימיקל שמבוסס על דלק.

כתבות נוספות ב-TheMarker

גרנט אימהרה, המנחה לשעבר של תוכנית הבידור האמריקאית "מכסחי המיתוסים", ביקר במפעל החברה שמספקת את הצ'יפס למקדונלדס, ועקב אחרי כל שלבי ייצור הצ'יפס, מתחילתו עד סופו.

ב בפס הייצור, שפורסם ביום שלישי, אימהרה מבטיח לצופים כי כל המרכיבים של הצ'יפס בטוחים לחלוטין לאכילה. מקדונלדס הפיקה את הסרט בניסיון להפריך את הביקורת לגבי איכות המזון המוגש בסניפיה.

בין מרכיבי הצ'יפס שמנה אימהרה נמנה דימתיל פוליסילוקסן, סוג של סיליקון המשמש לייצור פלסטלינה מסוג "סילי פאטי" אך גם נמצא במוצרי מזון, אשר נכלל בצ'יפס מסיבות בטיחותיות שכן הוא מונע התזה של שמן רותח כאשר הצ'יפס מוכנס לתוכו. מרכיב נוסף הוא הכימיקל טרטא בוטיל-הידרוקינון (TBHQ) שבבסיסו דלק, אשר משמש לשימור מוצרי מזון.

דקסטרוז, סוג של גלוקוז, מרוסס על הצ'יפס כדי להעניק להם את גוונם הזהוב, והוספת סודיום פירופוספט נועדה למנוע את האפרת הצ'יפס החתוכים לאחר ההקפאה.

נפילה של 21% ברווחי מקדונלדס

עוד בענייני מקדונלדס: החברה דיווחה היום כי המכירות של סניפיה ברחבי העולם הפתוחים לפחות 13 חודשים ירדו ברבעון הרביעי של 2014 ב-0.9% - ירידה מתונה יותר מתחזית האנליסטים לירידה של 1.5%.

בה בעת, הרווח הנקי של החברה צנח ברבעון הרביעי ב-21% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והסתכם ב-1.1 מיליארד דולר, או רווח של 1.13 דולר למניה. בניכוי השפעות של תנודות בשערי מטבע, רשמה מקדונלד'ס רווח של 1.21 דולר למניה - סנט אחד פחות מתחזיות האנליסטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker