דיווח: המיליארדר מייקל בלומברג הביע עניין ברכישת העיתון "ניו יורק טיימס"

פנייתו למו"ל הטיימס, ארתור סולצברגר, היתה לקראת סיום כהונתו של בלומברג כראש העיר ניו יורק; סולצברגר ענה לו כי העיתון אינו עומד למכירה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית מו"לית העיתונות האמריקאית ניו יורק טיימס, המוציאה לאור את העיתון באותו שם, עולה ב-3% במסחר בוול סטריט, על רקע דיווח לפיו ראש עיריית ניו יורק לשעבר, המיליארדר מייקל בלומברג, הביע עניין ברכישת החברה לקראת סיום כהונתו כראש העיר בשלהי שנת 2013.

בלומברג אמר באותה עת למו"ל ויו"ר ניו יורק טיימס, ארתור סולצברגר הבן, כי הוא מעוניין לרכוש את העיתון, לדברי מקור עם ידע ישיר לגבי השיחה, דיווח "ניו יורק מגזין". סולצברגר ענה לבלומברג כי העיתון אינו עומד למכירה.

אף כי בשנים האחרונות התרוצצו שמועות והערכות כי בלומברג עשוי להציע לרכוש את הטיימס, זו הפעם הראשונה שבה מדווח כי בלומברג אכן עשה זאת. בלומברג עצמו דחה בעבר את הרעיון, וכאשר נשאל על כך במארס 2012 ענה: "מדוע שארצה לקנות את הטיימס?".

אם אמנם בלומברג מעוניין לרכוש את העיתון, הרי שצפויה לו משימה לא פשוטה. משפחת סולצברגר - המחזיקה ברוב מניות קלאס B של ניו יורק טיימס, מה שמאפשר לה למנות 70% מחברי דירקטוריון החברה - נחשבת למשפחה מאוד מלוכדת, בניגוד למשל למשפחת בנקרופט. משפחת בנקרופט, הבעלים לשעבר של דאו ג'ונס, מו"לית העיתון "וול סטריט ג'ורנל", לא הצליחה לשמור על חזית אחידה מול הצעת רכש בסך חמישה מיליארד דולר שקיבלה מאיל המדיה רופרט מרדוק בשנת 2007, ובסופו של דבר מכרה את החברה למרדוק.

עם זאת, המשך ההרעה במצב הכספי של ניו יורק טיימס עשויה בסופו של דבר לאלץ את משפחת סולצברגר לוותר על השליטה בחברה. ברבעון השלישי של 2014 רשמה ניו יורק טיימס הפסד של תשעה מיליון דולר לעומת רווח של 12.9 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2013.

"ניו יורק מגזין" ציין כי תסריט אפשרי נוסף הוא כי בלומברג, שהונו האישי מוערך ביותר מ-30 מיליארד דולר, יגיש לניו יורק טיימס הצעת רכש גבוהה באופן משמעותי משווי השוק הנוכחי של 1.8 מיליארד דולר בו נסחרת החברה. מהלך כזה עשוי לגרום לבעל המניות גדול ביותר של ניו יורק טיימס, המיליארדר המקסיקאי קרלוס סלים המחזיק ב-17% ממניות קלאס A של הטיימס, ללחוץ על משפחת סולצברגר להסכים להצעה שכן הוא יוכל לגרוף רווח נאה. אף כי בפומבי סלים מעניק גיבוי ללא תנאי למשפחת סולצברגר, הוא גם אמר ביולי שעבר לסוכנות רויטרס כי החזקותיו בטיימס הן השקעה פיננסית מבחינתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker