חוזה מפולת 1987: "שורט על הבנקים המרכזיים - ההימור המשתלם של המאה"

מארק פייבר ממליץ להשקיע בחברות כריית זהב קטנות כהימור נגד הבנקים המרכזיים ■ "כשהאמון בבנקים המרכזיים יקרוס סוף סוף, מחיר הזהב יזנק בקלות ב-30% השנה"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

המשקיע הנודע מארק פייבר, אשר חזה את המפולת בשוק המניות בשנת 1987, ממליץ להשקיע ב כהימור נגד הבנקים המרכזיים - פוזיציה שאותה הוא מכתיר בתואר "עסקת המסחר של המאה".

פייבר, המוציא לאור של דו"ח Gloom, Boom & Doom, אמר בראיון לערוץ CNBC אתמול כי הצעדים שבהם נקטו בנקים מרכזיים בעולם העשירו את העשירים על חשבון המעמד הבינוני והעניים, מכיוון שמדיניות התמריצים הגדילה את הערך של נכסים פיננסים אך לא סייעה בפועל לכלכלה.

לדבריו אופן התנהלות הבנקים המרכזיים הוא מאוד בלתי צפוי, כפי שבא לידי ביטוי בשבוע שעבר כאשר הבנק המרכזי של שווייץ טלטל את שוקי המט"ח עם הודעתו המפתיעה על ביטול ההגבלה על שער הפרנק השווייצי מול היורו - הודעה בעשרות אחוזים בתוך זמן קצר. "לעולם אין לדעת איתם - זאת הבעיה עם בנקים מרכזיים", אמר פייבר. "הם פרופסורים שלא עבדו יום אחד בחייהם".

מארק פייבר
מארק פייבר

לאור חוסר האמון של פייבר בבנקים המרכזיים, הוא ממליץ להשקיע בזהב. "לדעתי כאשר האמון בבנקים המרכזיים יקרוס סוף סוף, יש סיכוי שמחיר הזהב יזנק בקלות בעוד 30% השנה", אמר פייבר

כדי להגדיל את התשואה על ההימור על הזהב, ממליץ פייבר להשקיע במניות של חברות כריית זהב קטנות, שאותן הוא מכתיר כ"מניות היחידות שיש להם סיכוי לרשום עליות חדות מנקודה זו ואילך".

"קרן סל (ETF) מרקט וקטורס של חברות כריית זהב קטנות (GDXJ) עלתה ב-41% מאז השפל של אוקטובר, ומחיר הזהב התאושש ב-14% מהשפל של אוקטובר, וב-9% מתחילת השנה, ויש עוד פוטנציאל רב לעליות", אמר פייבר. "אני חושב שאנשים הולכים סוף סוף להתעורר ולומר, שאם הם מסוגלים להמר נגד (שורט) הבנקים המרכזיים, זאת תהיה עסקת המסחר של המאה, לאחר שכל ההונאות שמבצעים הבנקים המרכזיים ייחשפו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker