אתר שירותי הבריאות של ממשלת ארה"ב העביר פרטים של אזרחים לגורמים מסחריים

האתר חשף בפני חברות נתונים כמו גיל והכנסה וכן פרטים לגבי הרגלי עישון והריון, שיכולים לשמש את אותן חברות לצרכי פרסום ושיווק

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו אי-פי
אי-פי

אתר שירותי ביטוח הבריאות של הממשל האמריקאי מעביר מידע אישי על משתמשיו לחברות מסחריות אשר יכולות להשתמש במידע זה לצרכי פרסום ושיווק, כך נודע לסוכנות הידיעות אי-פי.

האתר חשף בפני החברות נתונים כמו גיל, הכנסה, מיקוד, וכן מידע אישי כמו אם אותו אדם מעשן או בהריון. בנוסף, כללו הפרטים גם כתובות אינטרנט של מחשבים, שבעזרתן ניתן לגלות גם שמות וכתובות של אנשים. ממשל אובמה אמר כי הקשרים של אתר HealthCare.gov עם חברות מידע נועדו לשפר את חוויית המשתמש. בכירים בממשל אמרו כי על חברות חיצוניות נאסר להשתמש במידע לצורך אינטרסים עסקיים שלהן.

אין שום ראיות לכך שהמידע הפרטי שהועבר נוצל לרעה. עם זאת, הקשרים עם עשרות חברות הייטק תועדו על ידי מומחי טכנולוגיה שניתחו את האתר, וידוע כי חלקן אספו מידע ספציפי, מה שמעלה חשדות כי הן אכן השתמשו בו.

צילום: רויטרס

חברי קונגרס רפובליקאים ביקשו אתמול מהממשל להסביר כיצד הוא מפקח על חברות הנתונים כדי לוודא ששום מידע אישי לא ינוצל לרעה. "המידע החדש הזה מדאיג מאוד. לא רק משום שהוא מפר את פרטיותם של מיליוני אמריקאים, אלא משום שהוא עלול לפגוע בביטחונם", כתבו הסנאטורים אורין האץ' מיוטה וצ'רלס גרסלי מאיווה לממשל.

האתר HealthCare.gov, שהוקם במסגרת הרפורמה בבריאות של ממשל אובמה, משמש כפורטל לביטוח פרטי מסובסד על ידי הממשל עבור אנשים שאין להם ביטוח במסגרת העבודה. הוא משמש אזרחים ב-37 מדינות, בעוד שיתר המדינות מפעילות אתרים משלהן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker