המפולת השווייצית: דויטשה בנק, סיטי וברקליס הפסידו מאות מיליוני דולרים

בית ההשקעות ג'פריס צפוי לחלץ את ברוקר המט"ח FXCM ב-300 מיליון דולר לאחר שהאחרון ספג הפסדים עקב הטלטלה בשוק המט"ח

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בנקים וחברות שירותים פיננסים מובילים ספגו הפסדים כבדים בעקבות הטלטלה שנגרמה בשוק המט"ח עקב הודעתו המפתיע של הבנק המרכזי של שווייץ על ביטול תקרת שער הפרנק מול היורו, וזינוק של עשרות אחוזים בשער הפרנק השווייצי בעקבותיה.

פי דיווחים בתקשורת, ענקי הבנקאות דויטשה בנק וסיטי ספגו הפסד של כ-150 מיליון דולר כל אחד, ובנק ברקליס הבריטי הפסיד עשרות מיליוני דולרים. חברת אינטראקטיב ברוקרס מסרה כי הפסדים כבדים של לקוחותיה גרמו לכך שהם חייבים לה כעת 120 מיליון דולר, וחברת המסחר במט"ח הניו זילנדית גלובל ברוקראז' נאלצה לסגור את שעריה משום שאינה עומדת עוד בדירושת ההון העצמי המינימלי של הרגולטור. אתר הפורקס אלפרי מלונדון הודיע כי הגיע לחדלות פירעון כתוצאה מהפסדים על הפרנק השווייצי.

לוקדיה נשונל (Leucadia National), החברה האם של בנק ההשקעות ג'פריס, מנהלת מגעים לחילוץ FXCM, ברוקראז' המט"ח הקמעונאי הגדול ביותר בארה"ב, שספג הפסדים של מאות מיליוני דולרים עקב הטלטלה בשוקי המט"ח.

לפי דיווחים בתקשורת בארה"ב, ג'פריס צפוי במסגרת העסקה להזרים 200-300 מיליון דולר ל-FXCM בעסקה שעשויה לכלול מניות ואג"ח.

צילום: רויטרס

מניית FXCM (סימול FXCM) נפלה ב-90% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט, אולם המסחר בה הוקפא לקראת פרסום הודעה מטעם החברה. מאוחר יותר, הופסק גם המסחר במניות לוקדיה (סימול LUK) בוול סטריט.

בעקבות זינוק שער הפרנק השווייצי אתמול בעשרות אחוזים, הפסידו לקוחות FXCM כסף רב, וכעת חייבים לה כ-225 מיליון דולר. כתוצאה מחובות אלו, FXCM עלולה להיות בהפרה של הכללים הרגולטוריים הנוגעים לדרישות ההון העצמי שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker