עקב נסיקת הפרנק השווייצי: מחיר ההשתתפות בדאבוס התייקר בעשרות אלפי דולרים

"הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס צריך לעשות את מה שכל החברות שמשתתפות בכנס נוהגות לעשות - לבצע מיקור חוץ למקום אחר"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ההשתתפות בכנס הפורום הכלכלי העולמי בעיירת הסקי דאבוס היא גם ככה עניין יקר ביותר, אך בעקבות הזינוק בשער הפרנק השווייצי היום - התייקרו לפתע ב-15% הוצאותיהם הצפויות של המשתתפים שיגיעו מחו"ל לכנס בשבוע הבא.

אתר החדשות CNN ציין כי ההתייקרות אמנם לא תדאיג ראשי מדינות, אנשי אקדמיה או נציגים של המאיון העליון העולמי אשר מתכוונים להשתתף בכנס, אולם עבור חברות שמשגרות לכנס מנהלים בכירים, הזינוק בשער מטבע השווייצי נושא תג מחיר יקר.

כך למשל, דמי החברות שמשלמות חברות שמעוניינות לשלוח נציגים לדאבוס התייקרו עוד קודם לכן ב-20% לעומת שנה שעברה, והזינוק שרשם הפרנק השווייצי היום צפוי לייקר את ההוצאה ב-90 אלף דולר נוספים. מלבד זאת, נדרשות החברות לשלם 20 אלף דולר עבור השתתפותו של כל נציג בכנס.

גם הוצאות נלוות על אירוח בדאבוס התייקרו במונחי דולר ויורו בעקבות נסיקת הפרנק השווייצי. כך למשל, מחיר של לילה במלון בינוני בדאבוס הוא כעת 700 דולרים לעומת 600 דולרים בשנה שעברה, ומחיר של ארוחה בסיסית במסעדה בינונית שהיה בשנה שעברה 40 דולרים, טיפס כעת ל-50 דולרים.

דאבוס, על רקע האלפים השווייצרים, השבועצילום: רויטרס

המחיר של סקי פס לארבעה ימים באתר סקי התייקר ל-313 דולרים לעומת 278 דולרים בשנה שעברה, ומי שירצה לנצל אחר צהריים פנוי לנסיעה בת שעה בכרכרה מסורתית, יצטרך להיפרד ב-92 דולרים, לעומת מחיר של 80 דולרים בשנה שעברה.

התייקרות הפתאומית בהוצאות בדאבוס גררה גם תגובות מבודחות. סטיב גולדסטיין, עורך באתר חדשות הפיננסים מרקטווץ', הציע להעתיק את הכנס למקום אחר. "לאור התחזקות הפרנק השווייצי, דאבוס צריכה לעשות את מה שכל החברות שמשתתפות בכנס נוהגות לעשות - לבצע מיקור חוץ למקום אחר", כתב גולדסטיין בחשבון שלו בטוויטר.  

הפרנק השווייצי נסק היום לשיא מול היורו ומזנק בלפחות 15% מול כל המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ ביטל היום במפתיע את תקרת שער המטבע של 1.2 פרנק ליורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker