"המכונית האוטונומית של גוגל תהיה על הכבישים בעוד 5 שנים"

ענקית האינטרנט מנהלת מגעים עם יצרניות הרכב הגדולות בניסיון להאיץ את המאמצים להעלות את המכונית ללא נהג שלה על הכבישים עד 2020

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
לוגו בלומברג
בלומברג

גוגל מנהלת מגעים עם רוב יצרניות הרכב הגדולות בעולם, והרכיבה צוות של ספקיות כדי להאיץ את המאמצים להעלות את שלה על הכביש עד שנת 2020, כך אמר אתמול בכיר בגוגל.

"יהיה לא אחראי מצדנו לא לדבר עם יצרניות הרכב הגדולות, יש להן הרבה להציע", אמר כריס אורמסון, מנהל פרויקט המכונית האוטונומית של גוגל, בראיון לרויטרס. לדבריו, היצרניות האלה כוללות את ג'נרל מוטורס, פורד, טויוטה, דיימלר ופולקסווגן. גוגל לא החליטה עדיין אם תבנה בעצמה את המכונית האוטונומית או תתפקד יותר כספקית של מערכות ותוכנה ליצרניות רכב אחרות.

בנפרד אמר אורמסון בנאום בתערוכת המכונית בדטרויט כי גוגל מצפה שאנשים אמיתיים ישתמשו במכוניות ללא נהג בכבישים ציבוריים בתוך שנתיים עד חמש שנים. המכוניות האלה עדיין יהיו מכוניות מבחן, וגוגל תאסוף מידע לגבי האופן שבו הן מתקשרות עם הולכי הרגל ומכוניות אחרות, הוסיף. אורמסון לא פירט מהו המועד שבו ייוצרו המכוניות בייצור המוני, ואמר כי המערכת צריכה להיות בטוחה מספיק בכדי לעבוד כהלכה.

גוגל הודיעה בדצמבר כי יש לה כבר אב טיפוס שנוסע כהלכה במגרשי המבחן שלה. החברה גם אישרה כי גייסה לפרויקט את ראוש אנטרפרייזז, חברה מדטרויט שמעצבת ובונה דגמי אב טיפוס לתעשיית הרכב, כדי שתבנה 150 מכוניות אוטונומיות עבור גוגל. 

צילום: אי־פי

תגיות:

תגובות