איבד את מגע הקסם: השנה הגרועה בתולדות קרן הגידור של בועז ויינשטיין

קרן הגידור סבא קפיטל שייסד מי שהוכתר בעבר כ"סוחר האשראי הטוב ביותר בעולם" נפלה ב-11% ב-2014 וסגרה הפסד שנתי שלישי ברציפות; משקיעים: "בועז ישוב להרוויח כשהתנודתיות תחזור"

סוכנויות הידיעות
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קרן הגידור סבא קפיטל שבראשה עומד בועז ויינשטיין, בן להורים ישראלים שהוכתר בעבר בתור "סוחר האשראי הטוב ביותר בעולם", רשמה ב-2014 את השנה הגרועה ביותר בתולדותיה עם ירידה של 11% - הפסד שנתי שלישי ברציפות.

ביצועי הקרן גרועים באופן ניכר מעלייה של 7.3% שרשמו בממוצע קרנות אשראי בשנה שעברה, לפי נתוני בלומברג.  

הקרן המרכזית של סבא ירדה ב-1.2% בדצמבר, חודש עשירי ברציפות של ירידות, לדברי אדם המעורה בביצועי הקרן, אך ביקש לשמור על עילום שם מכיוון שהמידע פרטי.

ויינשטיין, בן 41, לשעבר המנהל במשותף של מחלקת המסחר העולמי בנגזרי אשראי של הבנק הגרמני דויטשה בנק, מתקשה להשיג תשואות חיוביות מאז אמצע שנת 2012 לאחר שבנקים מרכזיים בעולם הורידו את הריביות והגבילו את התנודתיות בשווקים, מצב שמקשה על ניצול פערי מחירים בין ניירות ערך שונים.

בועז ויינשטייןצילום: בלומברג

הקרן לא הצליחה לרשום רווחית גם בשלושה החודשים האחרונים של 2014, עם ירידות של 2.8% באוקטובר ו-3.1% בנובמבר, למרות שצלילת מחירי הנפט הגבירה את התנודתיות בשווקים וגרמה להתרחבות מרווחי האשראי.

"עבור האסטרטגיה של בועז זהו אקלים מאתגר, אבל אם המצב יהפוך ליותר תנודתי - ואנחנו מעריכים שכך יהיה - הוא ירוויח סכומים משמעותיים של כסף", אמר גרג היימוויץ, מנהל שותף בחברת ההשקעות אינטראסט קפיטל (Entrust Capital), שכ-300 מיליון דולר מכספה מושקע בקרן סבא. אינטראסט שוקלת להגדיל את השקעתה בסבא כדי ליהנות מההתרחבות הצפויה של מרווחי האשראי, הוסיף.

דובר מטעם קרן סבא סירב התייחס לביצועי הקרן.

ויינשטיין ייסד את קרן סבא בשנת 2009 כדי לסחור על פערי מחירים בין הלוואות, אג"ח ונגזרים. הוא רשם ביצועים חזקים בשנתיים וחצי הראשונות, במיוחד בשנת 2010, כאשר הקרן הניבה תשואה של 11%. כעבור שנה, ב-2011, בלטה קרן סבא לטובה כאשר השיגה תשואה של 9.3%, בזמן שמגזר קרנות הגידור ירד בממוצע באותה השנה ב-5% בעקבות משבר החוב באירופה.

עם זאת, החל משנת 2012 החלה נסיגה בביצועי הקרן. סבא סיימה את שנת 2012 עם ירידה של 3.9%, ובשנת 2013 נפלה ב-6.8%. בה בעת, היקף הנכסים שבניהולה התכווץ ל-2.25 מיליארד דולר לעומת שיא של כ-5.5 מיליארד דולר לפני שנתיים, לפי מכתב למשקיעים מחודש נובמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker