קרלוס סלים עשוי להפוך לבעל המניות הגדול של "ניו יורק טיימס"

המיליארדר המקסיקאי עשוי לממש אופציות ולהגדיל את הנתח שלו בעיתון ל-17%, אבל המשפחה המייסדת של העיתון תוכל עדיין לשלוט במינוי הדירקטורים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המיליארדר המקסיקאי קרלוס סלים עשוי להפוך לבעל המניות הגדול של העיתון האמריקאי "ניו יורק טיימס". סלים העניק ב-2009 הלוואה של 250 מיליון דולר ל"ניו יורק טיימס" בריבית נוחה ותמורת אופציות שאותן הוא יכול לנצל עד 15 בינואר ולהחזיק ב-17% ממניות קלאס A של העיתון בשווי מוערך של 349 מיליון דולר.

סלים, האדם השני בעושרו בעולם על פי המגזין "פורבס" עם הון מוערך של 72.9 מיליארד דולר, צפוי להחליט בקרוב אם לממש את האופציות שלו. הצעד של סלים ממחיש את המחיר הכבד ששילם "ניו יורק טיימס" כדי לקבל את העזרה של סלים בעיצומו של המשבר הכלכלי. אנליסט המדיה קן דוקטור, אמר ל"בוסטון גלוב" כי אם סלים יחליט לממש את האופציות, זו תהיה "הצבעת אימון" בעיתון.

ההלוואה של סלים ב-2009 עוררה חששות כי אחד העיתונים החשובים בארה"ב יהיה בבעלות מיליארדר מקסיקאי, אשר הואשם בארצו במונופול בשוק התקשורת. אולם השתלטות של סלים אינה סבירה, בהתחשב במבנה המניות הדואלי של החברה, שנותן למשפחת אוקס-סולצברגר שליטה בדירקטוריון החברה.  משפחת סולצברגר, מחזיקה ברוב של מניות קלאס B של ניו יורק טיימס, מה שמאפשר לה למנות 70% מחברי דירקטוריון החברה.

המו"לית נתנה לסלים תנאים כה טובים להלוואה ב-2009 בגלל שהיתה אז תחת לחץ רב, עם קו אשראי בשווי 400 מיליון דולר שתוקפו עמד לפוג. במקום למהר ולמכור נכסים תמורת מזומן באותה תקופה, אשר היתה שיא המשבר הכלכלי העולמי, החברה חתמה על העסקה עם סלים, מה שנתן לה מרווח נשימה שאפשר לה לאחר מכן למצוא קונים לחטיבות כמו About.com ו"בוסטון גלוב".

ב-2008 רכש סלים 6.4% מחברת ניו יורק טיימס, וב-2011 הגדיל את הנתח שלו בעיתון ל-8.1%. כרכש את הנתח בחברה ב-2008, סלים אמר לכתבים כי עשה זאת משיקולים פיננסיים, אך סרב למסור מהו הסכום ששילם, או האם בכוונתו להמשיך להגדיל את הנתח שלו בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker