ראש ממשלת בריטניה: נאסור על שירותים כוואטסאפ אם לא יעבירו לנו מידע

דיוויד קמרון מוטרד משירותי הודעות מוצפנים, שטרוריסטים עלולים להשתמש בהם, ודורש מהם להעביר מידע לסוכנויות הביון הבריטיות

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אמר כי בכוונתו לאסור על שימוש בשירותי הודעות מוצפנים, אם לא תינתן לשירותי הביון של בריטניה גישה לתקשורת המוצפנת. ההצהרה מגיעה על רקע דרישות מצד פוליטיקאים אירופאים רבים שחברות כגוגל ופיסבוק יספקו יותר מידע על פעילותם של אנשים באינטרנט, עקב איומי טרור חדשים, בהם ההתקפות בפריז.

קמרון, שהחל במסע הבחירות שלו לקראת הבחירות הכלליות בבריטניה במאי, אמר כי ממשלתו, אם תיבחר, תאסור על שימוש בכלי תקשורת מוצפנים באינטרנט שיכולים לשמש טרוריסטים, אלא אם סוכנויות הביון של בריטניה יזכו בגישה מוגברת למידע העובר בשירותים המוצפנים. הרפורמות הן חלק מחקיקה חדשה שתאלץ חברות טלקום וספקיות אינטרנט לאגור יותר נתונים על הפעילות המקוונת של אנשים, כולל הודעות ברשתות חברתיות.

"האם נאפשר אמצעי תקשורת שבלתי אפשרי לקרוא?", אמר קמרון בארוע ביום שני, בהתייחסו לשירותים כמו וואטסאפ, סנאפצ'אט ויישומים מוצפנים אחרים. "התשובה שלי לשאלה זו היא: 'לא. לא נאפשר". קמרון אמר כי חובתו הראשונה היא הגנה על המדינה מפני התקפות טרור. "ההתקפות בפריז הדגימו את גודל האיום עימו אנו מתמודדים, ואת הצורך ביכולות טובות, באמצעות סוכנויות הביטחון והביון שלנו, כדי לשמור על בטחון אנשינו", הוסיף.

אך כל הגבלה על שירותים מקוונים אלה לא תיכנס לתוקף לפני 2016, ולא ברור כיצד הממשל הבריטי יוכל למנוע מאנשים להשתמש באפליקציות הפופולריות.

דבריו של קמרון הם חלק מדיון הולך וגובר באירופה ובארה"ב בנוגע לשיתוף הפעולה הנדרש מחברות אינטרנט ותקשורת עם סוכנויות ביון, המדווחות על שימוש גובר ברשתות חברתיות בארגונים כמו דאע"ש. לאחר ההתקפות בפריז, מנהיגי אירופה קראו לספקיות האינטרנט לדווח על תכנים עם פוטנציאל מסוכן, שנועדו להסית ולעודד פעולות טרור.

"אנחנו מודאגים מהשימוש הגובר באינטרנט לתדלוק שנאה ואלימות, ומאותתים על נחישותנו להבטיח שהאינטרנט אינה מנוצלת לרעה באופן זה", אמרו בהצהרה משותפת בכירים באיחוד האירופי.

צילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker