מבצעי הפיגועים בפריז נשאו עמם מצלמות גו-פרו

פרשן: "בעתיד מחבלים עלולים לשדר וידאו סטרים חי בזמן שהם מבצעים פיגועים"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המחבלים שביצעו את בשבוע שעבר נשאו מצלמות גו-פרו, ככל הנראה מתוך כוונה לתעד בעזרתן את המתקפות.

עמדי קולביאלי, שביצע את הפיגוע במרכול "היפר כשר ונסן" בפריז ביום שישי, השתמש במצלמת גו-פרו בזמן ההתקפה על המרכול היהודי, שבמהלכה הרג ארבעה בני ערובה, דיווח העיתון הבריטי "דיילי מירור". משטרת צרפת בודקת את כרטיס הזכרון של המצלמה.

ביום חמישי, יום לפני הפיגוע במרכול אך לאחר שקולביאלי ירה למוות בשוטרת דרומית לפריז, פורסם באינטרנט סרטון שבו נראה קוליבאלי מסביר את מניעיו, כשלצדו רובה קלצ'ניקוב ודגל של דאעש.

שריף וסעיד קוואשי, שני האחים שביצעו את ההתקפה על מערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו", ואשר נהרגו ביום שישי בחילופי אש עם שוטרים לאחר שהתבצרו במבנה תעשייתי עם בן ערובה, נשאו אף הם מצלמת גו-פרו, דיווח העיתון הבריטי "גרדיאן".

שריף קוואשי (משמאל) ואחיו סעיד - מבצעי הפיגוע בשבועון "שארלי הבדו"צילום: אי־אף־פי

משטרת צרפת בדקה את המצלמה, אולם לפי הדיווח אין ראיות לכך ששימשה לתיעוד הפיגוע ב"שארלי הבדו", מכיוון שהמצלמה עדיין היתה באריזה והושארה במכונית על ידי האחים קוואשי בזמן שנמלטו.

מצלמות האקסטרים של גו-פרו מאפשרות באמצעות חיבור לסמארטפון לשדר וידאו סטרים חי של האירועים שהן מתעדות. "זה בהחלט לא מה שקרה בפיגוע בשארלי הבדו, אבל אם ג'יהדיסטים יתחילו לאמץ את השימוש בטכנולוגיה בעתיד, זה תסריט אפשרי", ציין אתר "ביזנס אינסיידר".

"השימוש במצלמות גו-פרו במתקפות בפריז עשוי להיות מחווה לסרטוני הוידאו הג'יהאדים שמפרסמת המדינה האיסלמית, שבהם נראים לוחמים יורים באזרחים והורגים אותם", הוסיף אינסיידר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker