60% מההשקעות בקרן החדשה של ביל גרוס - הגיעו מכיסו הפרטי

ברוקראז' הקשור ל"מלך האג"ח" הזרים יותר מ-700 מיליון דולר לקרן החדשה של גרוס בג'אנוס קפיטל, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כמעט שני שליש מתוך 1.1 מיליארד דולר שגייס ביל גרוס לקרן ההשקעות החדשה שלו בג'אנוס קפיטל, הגיעו למעשה מכיסו הפרטי של גרוס, כך לדברי בכירים במגזר שראו מסמכים המעידים על כך.

ברוקראז' בקליפורניה, בו מועסק אחד מיועציו הפיננסיים האישיים של גורס, הזרים יותר מ-700 מיליון דולר לקרן של גרוס בג'אנוס בחודשים אוקטובר ונובמבר, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

לא ברור אם מקורו של הכסף ממשקיע יחיד או מכמה משקיעים, אולם גרוס עצמו הודה כי לפחות חלק מהסכום הגיע מכיסו הפרטי. אף כי התופעה של מנהל השקעות שמשקיע מכספו בקרן שהוא מנהל אינה חריגה, גורמים בענף ציינו כי נדיר מאוד שחברה אחת אחראית על נתח כה גדול מסך ההשקעות בקרן אחת.

לאחר שגרוס עזב במפתיע בספטמבר את תפקידו כמנהל פימקו - קרן האג"ח הגדולה בעולם - והצטרף למתחרה הקטנה ג'אנוס, רבים תהו אם משקיעים יעבירו את כספם לג'אנוס בעקבות "מלך האג"ח".

בסוף חודש ספטמבר הסתכמו נכסי הקרן החדשה של גרוס בסכום זעיר יחסית של 79 מיליון דולר, אולם בתוך חודשיים זינק היקף נכסי הקרן לכ-1.2 מיליארד דולר בסוף נובמבר, לפי נתוני חברת ליפר.

לזינוק בהיקף הנכסים היתה משמעות רבה מבחינת הצלחת הקרן שמנהל גרוס, שכן קרנות פנסיה וחברות השקעות לא מעטות אינן מוכנות להשקיע בקרנות עם נכסים של פחות ממיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker