האטה בסין? שוק המניות רותח: צפוי לקפוץ השנה עוד 30% אחרי זינוק ב-2014

סין הפגינה ביצועי המניות הטובים בעולם בשנה שעברה ועקפה את יפן כשוק המניות השני בגודלו בעולם

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מניות סיניות יעלו השנה ב-30% בהמשך לקפיצה של 53% ב-2014, שעה שקובעי מדיניות מוזילים את עלויות המימון ומקדמים רפורמות, לפי בנק ההשקעות צ׳יינה אינטרנשיונל קפיטל קורפוריישן, שצפה נכונה את הראלי של השנה שעברה.

מדד המניות של שנחאי טיפס אתמול לרמה הגבוהה זה 5.5 שנים, אך הוא עדיין נמוך ב-45% מהשיא שנרשם ב-2007, כשהערכות השווי עדיין נמוכות, לפי הואנג האיזו, העומד בראש חברת ייעוץ ההשקעות CICC, שנבחרה לטובה בתחומה זאת השנה השלישית ברצף בדירוג כתב העת אינבסטור מגזין.

"זהו ראלי של מספר שנים", אמר הואנג, שצפה בינואר שעבר שמניות סיניות יקפצו 20% ב-2014. "עדיין נותר זמן לקנות".

סין היתה בעלת ביצועי המניות הטובים ביותר בעולם בשנה שעברה, ועקפה את יפן כשוק המניות השני בגודלו בעולם, בעקבות ספקולציות שהממשל ימשיך להקל את המדיניות המוניטרית כדי לתמוך בצמיחה הדועכת. האופטימיות גוברת על רקע האטה בשוק הנדל"ן שמסיטה את ההון לשוק המניות ולאחר שרגולטורים איפשרו למשקיעים מהונג קונג לרכוש מניות בבורסת שנחאי לראשונה אי פעם.

רווחים נוספים צפויים משום שהממשלה נוטלת צעדים לנטרל סיכונים במגזר הפיננסי, לפי הואנג. המדינה החמירה את המגבלות על הלוואות מקומיות ומנהלת מאבק נגד בנקאות צללים שבה גופים מלווים אינם כוללים פעילות פיננסית בתיק הנכסים שלהם.

קובעי מדיניות ינקטו קיצוצים נוספים בשיעור הריבית בהמשך להפחתות שבוצעו בנובמבר, אמר הואנג, שעה שנפילה של 55% במחירי הנפט מאז יוני האיצה את הפעילות הכלכלית ותמכה בעליות בשוק המניות. גורמים תומכים נוספים כוללים את קידום הרפורמות של הנשיא שי ג׳ינפינג בענפים כמו חברות ממשלתיות. ״השוק עדיין לא תימחר את הדיבידנד מהרפורמות״, אמר הואנג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker