לוגו בלומברג
בלומברג

השליטה של גוגל בשוק מנועי החיפוש בארה"ב נחלשה בשיעור החד מאז 2009 בחודש שעבר, ואילו יאהו נהנתה מהגידול החד ביותר שלה. השינויים נחשבים לתוצאה של הסכם חיפוש בדפדפן פיירפוקס. עם זאת, הדומיננטיות של גוגל עדיין עצומה: הנתח שלה בשוק החיפוש ירד ל-75.2% בדצמבר לעומת 79.3% בדצמבר 2013. הנתח של יאהו זינק מ-7.4% ל-10.4% באותה תקופה, לפי נתוני חברת המחקר סטאטקאונטר.

נתח השוק של גוגל בדצמבר בארה"ב היה הנמוך ביותר מאז 2008, כאשר סטאטקאונטר החלה לעקוב אחר הנתונים, ואילו של יאהו היה הגבוה ביותר מאז 2009. גוגל ויאהו לא הגיבו לבקשות תגובה.

לשינויים תרם הסכם בנובמבר במסגרתו יאהו החליפה את גוגל כברירת המחדל לחיפוש בדפדפני פיירפוקס בארה"ב. מאז 2004 הייתה גוגל ברירת המחדל לחיפוש בדפדפן. "למהלך של מוזילה הייתה השפעה ברורה על החיפוש בשוק האמריקאי", אמר מנכ"ל סטאטקאונטר אאודהן קאלן. "השאלה היא כעת האם משתמשי פיירפוקס יחזרו לגוגל". משתמשי פיירפוקס אחראים לקצת יותר מ-12% ממשתמשי האינטרנט בארה"ב, נכון לדצמבר, לפי סטאטקאונטר.

הגידול בנתח השוק הוא חדשות טובות עבור יאהו, בעוד המנכ"לית מריסה מאייר מקדמת יותר שותפויות להגדלת מספר המשתמשים וההכנסות של החברה. אך יתכן שזוהי זריקת העידוד הגדולה ביותר שתקבל יאהו, בהתחשב בכך שפיירפוקס מתקשה לשמור על נתח השוק שלה בעצמה, לדברי דני סאליבן, העורך המייסד של Marketing Land & Search Engine Land. "אני בספק שלגוגל יש ממה לחשוש. קודם כל, זהו בטח קו שיא הגאות. אלא אם פיירפוקס פתאום תגדיל נתח השוק שלה, כל מי שניתן היה להעביר כבר הועבר. וגוגל עשויה גם לזכות בחזרה בנתח השוק האבוד", הסביר סאליבן.

צילום: בלומברגצילום: Bloomberg

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker