"אני שארלי": קריקטוריסטים ועיתונאים מוחים על הטבח בפריז

ההאשטג הפופולרי Je suis Charlie הפך לקריאת המחאה על הריגתם של עיתונאי השבועון הסאטירי "שארלי הבדו"; קריקטוריסטים מגיבים על האירוע באיורים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
סוכנויות הידיעות

הטבח שביצעו היום רעולי פנים במשרדי העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" בפריז, שבמסגרתו נהרגו לפחות 12 בני אדם, בהם עשרה עיתונאים - עורר גל של גינויים מצד מנהיגים פוליטיים, אך גם תגובות מחאה מצד קריקטוריסטים ועיתונאים שחרדים לחופש הביטוי ולעתידה של הסאטירה.  

רבים מהמוחים, בהם עיתונאים במערכות אמצעי תקשורת אחרים, הצטלמו כשהם מחזיקים שלטים שעליהם נכתב "אני שארלי" (Je suis Charlie) - שהוא גם להבעת סולידריות עם קורבנות המתקפה. שלטים דומים הונפו גם בהפגנות ספונטניות ששטפו את ערי צרפת היום.  

קריקטוריסטים רבים הביעו את הזעזוע והמחאה שלהם מהטבח באמצעות כלי הנשק שלהם – העפרון. כך למשל, בקריקטורה אחת נראה הקריקטוריסט קאבו שנרצח היום, עומד מול אלוהים לאחר שעלה לשמיים, ואלוהים אומר לו: "בפעם הראשונה הקדמת".

בקריקטורה אחרת נראה מטוס בדרכו להתנגש בשני עפרונות ניצבים באופן שמזכיר את מגדלי התאומים בניו יורק, כמעין רמיזה לכך שהטבח במערכת "שארלי הבדו" טלטל את צרפת באופן דומה לאירועי ה-11 בספטמבר בארה"ב.

קריקטוריסטים ועיתונאים מוחים על הטבח בפריזצילום: אי־אף־פי
אלוהים אומר לקריקטוריסט קאבו: "בפעם הראשונה, הקדמת"
קריקטוריסטים ועיתונאים מוחים על הטבח בפריזצילום: אי־אף־פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker