שוטרי ניו יורק ב"שביתה איטלקית": נפילה של 93% במספר דו"חות החנייה

השביתה הבלתי רשמית במחאה על ביקורת ראש העיר על אלימות משטרתית כלפי שחורים; הכנסות העירייה מדו"חות חנייה הסתכמו ביותר מחצי מיליארד דולר ב-2014

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

למעלה משבועיים חלפו מאז הרצח של שני שוטרים בברוקלין, והעימות המתוקשר בין ראש העיר ביל דה בלאזיו לבין ועדי השוטרים, המאשימים אותו בליבוי המתיחות, מסרב לגווע.

שוטרי ניו יורק נוקטים ב"שביתה איטלקית" בלתי רשמית מאז חודש שעבר כשני השוטרים נרצחו בידי צעיר שחור בעת שישבו בניידת סיור ברובע ברוקלין, כנקמה על ריבוי המקרים של הרג שחורים על ידי שוטרים בארה"ב.

מספר המעצרים שביצעו שוטרי העיר נפל ביותר ממחצית בשבועיים האחרונים, וכעת מתברר כי גם חלה נפילה דרמטית במספר דו"חות החנייה שרושמים שוטרי ניו יורק - מהלך שעלול לפגוע בהכנסות העירייה. מספר הדו"חות שרשמו שוטרי העיר בשבוע החולף צלל ב-93% לעומת השבוע המקביל בשנת 2014.

בתחילת השבוע, מאות שוטרים בניו יורק הפנו את גבם בהתרסה לעבר ראש העיר בעת שנאם בהלווייה של אחד משני השוטרים שנרצחו בחודש שעבר. דה בלאזיו עורר את זעמם של השוטרים כאשר אמר בעבר כי הוא נוהג להזהיר תכופות את בנו השחור למחצה להיות "זהיר במיוחד" בסביבתם של שוטרים.

שוטרים מפנים את גבם למסך בעת שידור נאומו של דה-בלאזיו, היוםצילום: רויטרס

ראשי הוועדים במשטרה הכחישו כי מדובר במחאה מאורגנת, אך הפצירו בחבריהם לדאוג בשלב זה קודם כל לביטחונם האישי. מפקד משטרת ניו יורק, ויליאם ברטון, אמר ביום שני כי הוא בדוק האם השינוי ברמת פעילות השוטרים נובע מ"שביתה איטלקית" מאורגנת בקרב 34,500 שוטרי ניו יורק. "בשלב זה, אנחנו רק מנסים להבין מה בעצם קורה", אמר ברטון במסיבת עיתונאים ביום שני.

הכנסות עיריית ניו יורק מדו"חות חנייה הסתכמו בשנה שעברה ביותר מ-546 מיליון דולר - פחות מ-1% מהתקציב השנתי של העירייה שהסתכם ב-77 מיליארד דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker