תביעה נגד ד"ר דרה: האוזניות של ביטס שנמכרה לאפל לא הומצאו על ידיה

מונסטר טוענת כי למרות האחריות שלה לפיתוח הטכנולוגיה של האוזניות דחקו אותה דרה ושותפו ג'ימי איובין החוצה מיד לפני העסקה עם אפל

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
סוכנויות הידיעות

מונסטר, חברת ציוד האודיו שעיצבה את אוזניות ביטס המקוריות של ד"ר דרה, תובעת את ביטס אלקטרוניקס, החברה שייסד דרה ביחד עם המפיק ג'ימי איובין, ואת HTC הטייוואנית, על כך שקשרו קשר לדחוק אותה החוצה מהעסקה שבה והסתירו את החלק שלה בהמצאת הטכנולוגיה שעליה מבוססות האוזניות.

בתביעה שהוגשה במחוז סן מתאו בקליפורניה טוענים מונסטר והמנכ"ל שלה נואל לי כי הם אחראים להמצאת הטכנולוגיה שעומדת מאחורי האוזניות של ביטס. לדברי מונסטר, החברה של דרה ואיובין רכשה במרמה את קו האוזניות של דרה ב"עסקת רמאות" עם HTC, אשר רכשה ב-2011 נתח של 51% בביטס ב-300 מיליון דולר.

לפי התביעה, ביטס רכשה מחדש 25.5% ממניותיה מ-HTC פחות מחודש לאחר שהעסקה נסגרה, מה שאפשר לה לסיים את השותפות עם מונסטר מנימוקי שינוי בעלות.

ד"ר דרה, ממייסדי ביטס, עם אוזניות שמייצרת החברהצילום: רויטרס

מונסטר עזרה להשיק ביולי 2008 את מותג האוזניות ביטס, שצבר במהירות פופולריות בקרב סלבריטאים וצעירים. מונסטר טוענת כי היא פיתחה, יצרה והפיצה את האוזניות בתמורה לזכויות על המותג ושיווקו. לדברי מונסטר, שינוי הבעלות כתוצאה מהעסקה עם HTC חייב את מונסטר להעביר את כל הקניין הרוחני שלה לביטס, מה שעלה לה מיליונים בהכנסות.

בספטמבר 2013, שמונה חודשים לפני ההודעה על העסקה עם אפל, מכר לי את החלק שלו בביטס. לטענתו, הוא מכר אותן כי חבר בדירקטוריון הטעה אותו כשאמר שלא צפוי בשנה או שנתיים הקרובות אירוע שישנה את מצב הנזילות של החברה. איובין וסגן הנשיא הבכיר של אפל אדי קיו אמרו כי עסקת ביטס ואפל נרקמה במשך כמה שנים. התביעה טוענת כי הנתח של 5% שבו החזיק לי שווה יותר מ-100 מיליון דולר. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום