כמה מוכנה אינטל לשלם כדי לקדם נשים ומיעוטים בטכנולוגיה? 300 מיליון דולר

החברה הודיעה על תוכנית שמטרתה להגדיל את שיעור הנשים, השחורים וההיספאניים בחברה ב-14% בחמש השנים הבאות

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4

בשנה האחרונה ספגו אפל, גוגל וחברות טכנולוגיה נוספות ביקורת על חוסר הגיוון בשורות עובדיהן, אשר מורכבות בעיקר מגברים לבנים ואסיאתיים. כעת מנסה אינטל לתקן את העוול הזה.

ביום שלישי הודיעה ענקית השבבים על תוכנית שמטרתה להגדיל את שיעור הנשים, השחורים, ההיספאניים וקבוצות אתניות נוספות בחברה ב-14% לפחות בחמש השנים הבאות. אינטל הקימה קרן בשווי 300 מיליון דולר שתשמש אותה בשלוש השנים הקרובות לשיפור הגיוון בכוח האדם שלה, למשיכת יותר נשים ובני מיעוטים אתניים למגזר הטכנולוגיה ולהפיכתו לידידותי יותר כלפיהם. הכסף יממן בין היתר מלגות למהנדסים ויתמוך באוניברסיטאות שבאופן מסורתי לומדים בהן יותר שחורים.

כמו כן, מסרה אינטל כי בכוונתה לעשות מאמצים להכניס יותר נשים לעסקי המשחקים, במיוחד לנוכח ההטרדות שספגו מבקרות ומפתחות של משחקים בחודשים האחרונים. אינטל היתה במוקד הסערה בשנה שעברה, כאשר הסירה בעקבות לחץ שהופעל עליה את פרסומותיה מאתר משחקים שבו כתבה מבקרת משחקים פמיניסטית מאמר, צעד שעליו הביעה חרטה מאוחר יותר.

אינטל
אינטלצילום: בלומברג

רוזלינד האדנל, הממונה על הגיוון באינטל, ציטטה נתונים שמראים כי רק 18% מהתארים הראשונים בהנדסה מוענקים לנשים, מה שמקשה על חברות כמו אינטל לגוון. למרות זאת, מאמינים באינטל כי אפשר לעשות יותר כדי לגייס עובדות ועובדים מקבוצות אתניות שונות. החברה מעריכה, למשל, כי אם שחורים בעלי כישורים טכניים היו מיוצגים כראוי בחברה, שיעורם היה גדל בכ-48%.

הכומר ג'סי ג'קסון, שהוביל קמפיין לקידום הגיוון האתני בחברות טכנולוגיה, אמר כי אינטל עושה יותר מאחרות כדי לתקן את חוסר האיזון בכוח האדם שלהן. "אין מה להשוות", אמר ג'קסון. "אני חושב שחברות אחרות ילכו בעקבותיה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker