סין מזרזת השקעה של טריליון דולר בתשתיות כדי לעודד הכלכלה

התוכנית, שתשקיע בצינורות נפט וגז, תשתיות בריאות, אנרגיה נקיה, תחבורה וכריה, היא חלק מחבילה גדולה יותר של 10 טריליון יואן

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

סין מזרזת השקעות של 7 טריליון יואן (1.1 טריליון דולר) ב-300 פרויקטי תשתיות השנה, כחלק מהניסיון לעודד את הצמיחה שעלולה להאט השנה לפחות מ-7%.

ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג אישר את הפרויקטים כחלק מתוכנית רחבה יותר בשווי 10 טריליון יואן עד ל-2016. ההשקעה תהיה בשבעה מגזרים, כולל צינורות נפט וגז, בריאות, אנרגיה נקיה, תחבורה וכריה, אמרו לבלומברג מקורבים לעניין. נציבות הפיתוח והרפורמות של סין, המפקחת על הפרויקטים, לא מסרה תגובה.

ההשקעה ממחישה את החשש בקרב בכירים בסין מכך שהפיכתה המתוכננת של הכלכלה לממוקדת יותר בצריכה מקומית לא תייצר מספיק מומנטום להאצת הצמיחה. הפרויקטים ימומנו מכספי הממשלה המרכזית והרשויות המקומיות, וכן מכספן של חברות ממשלתיות והמגזר הפרטי, אמרו המקורות.

צילום: בלומברג

סין מחפשת דרכים לעודד את הצמיחה מבלי לפנות לתוכנית תמריצים מלאה בשעה שהיא מנסה לרסן חוב שעולה כיום על 200% מהתמ"ג. הבנק המרכזי הזרים בשנה שעברה נזילות למערכת הבנקאית והודיע בסוף נובמבר על הורדת הריבית.

"אנחנו לא עוברים שוב את 2008", אמר ז'ו שיג'ון, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת רנמין שבסין, כשהוא מתייחס לחבילת התמריצים בשווי 4 טריליון יואן שבה השתמשה אז סין. "כשסין השיקה את חבילת התמריצים הגדולה ב-2008 כדי להתמודד עם המשבר הכלכלי העולמי, סין לא רצתה שום דבר חוץ מצמיחה מהירה יותר. כיום סין מתמקדת יותר באיכות, יעילות וקיימות". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker