השכר הגבוה ביותר באירופה - למנכ"לים גרמניים

לחץ גובר מצד בעלי מניות להגביל את שכר הבכירים בחברות בורסאיות בבריטניה, איפשר לשכר המנכ"לים בגרמניה לעקוף את שכר מקביליהם הבריטיים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גרמניה תפסה את מקומה של בריטניה כמדינה עם המנכ"לים בעלי השכר הגבוה ביותר באירופה, בין השאר בשל לחץ גובר מצד בעלי מניות להגביל את שכר הבכירים בחברות בורסאיות בבריטניה.

העיתון "פייננשל טיימס" דיווח כי מחקר מדיניות שכר שהקיף יותר מ-500 חברות בורסאיות בחמש מדינות באיחוד האירופי מצא כי שימוש מוגבר בתמריצי שכר ארוכי טווח הביא לכך שמנהלים בחברות גדולות לא פיננסיות בגרמניה משתכרים יותר ממקביליהם בבריטניה.

ביקורת ציבורית ולחץ מצד בעלי מניות על חברות בורסאיות בבריטניה הביא לכך ששכר הבכירים בשני שליש מהחברות שנסקרו בבריטניה נותר ללא שינוי או התכווץ בשנת 2013. בגרמניה, לעומת זאת, זכו המנהלים של כשני שליש מהחברות לשיפור בתנאי שכר שלהם באותה השנה. הנתונים אינם כוללים חברות מהמגזר הפיננסי.

שכר בכירים
שכר בכיריםצילום: סי די בנק

בריטניה נחשבה באופן מסורתי למובילה האירופית בשכר הבכירים, ובחברות עם נכסים בהיקף של 1-5 מיליארד יורו בריטניה ממשיכה להחזיק בבכורה. עם זאת, בשכר מנהלי חברות גדולות, עקפה אותה גרמניה, עם שכר חציוני של 3.4 מיליון יורו - מעט יותר מהנתון המקביל בבריטניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker