בכיר טליבאן מגייס לוחמים באמצעות חשבון גלוי בלינקדאין

אסנולה אסאן, המבוקש בשל אחריותו לניסיון ההתנקשות בכלת פרס נובל לשלום, מלאלה יוספזאי, מגדיר ברשת החברתית את עיסוקו כ"עצמאי" ואת כישוריו בתור "גיהאד ועיתונות"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בכיר ארגון הטליבאן המבוקש בשל אחריותו לניסיון ההתנקשות בכלת פרס נובל לשלום, מלאלה יוספזאי, ופעולות טרור נוספות, מחזיק חשבון על שמו ברשת החברתית העסקית לינקדאין, שבאמצעותו ביקש כנראה לגייס לוחמים לטליבאן.   

אסנולה אסאן, אחד ממנהיגי הטרור הידועים בעולם, מקושר ל-69 משתמשים בלינקדין, ומציג את עצמו ברשת בגלוי כדובר של אחד מפלגי הטליבאן. בתחום התעסוקה הוא מציג את עצמו כ"עצמאי", ומעיד על עצמו כי הוא משמש בתפקיד דובר מאז ינואר 2010.

ברשימת הכישורים שלו בלינקדאין רשם אסאן "ג'יהאד ועיתונות", והוא מספק מידע על השכלתו, היסטוריית התעסוקה שלו וכישוריו הלשוניים. כמו כן, הפרופיל שלו כולל צילום של עצמו.  

רשויות החוק בפקיסטן מציעות פרס של מיליון דולר על ראשו של אסאן, לאחר שהתגאה באחריותו של הטליבאן לניסיון ההתנקשות ביוספזאי - הנערה הפקיסטנית שנורתה באוקטובר 2012 בשל מאבקה למען זכויות נשים בארצה.

צילום: אי–פי

בעקבות דיווח של העיתון הבריטי "טלגרף" על חשבונו של אסאן בלינקדאין, הורידה הרשת החברתית את חשבונו, אולם טענה כי יתכן שמדובר בחשבון מזויף לאור העובדה כי לא כלל הודעות כלשהן שמטרתן לגייס לוחמים לטליבאן.

"צוות האבטלה שלנו בטוח במידה גבוהה של ודאות שמדובר בחשבון מזויף, ודי בכך כדי להצדיק את הורדתו", מסרה לינקדאין בתגובה לדיווח בטלגרף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker