המדען הראשי לשעבר של רבלון תובע: "המנכ"ל התנכל לי כי אני יהודי"

אלן מאיירס טוען כי המנכ"ל לורנצו דלפני נהג להתבטא באופן גזעני: את האמריקאים כינה "מלוכלכים" ואמר כי הוא יכול "לזהות שחורים לפי הריח"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
סוכנויות הידיעות

המדען הראשי לשעבר של ענקית הקוסמטיקה רבלון תובע את החברה בטענה כי פוטר לאחר שהעלה חששות לגבי בטיחותם של מוצרים של החברה, וכי המנכ"ל הפלה אותו לרעה משום שהוא יהודי.

בתביעה שהוגשה בבית משפט פדרלי במנהטן, טוען אלן מאיירס כי מנכ"ל רבלון, לורנצו דלפני, האשים אותו בכך שהעלה בעיות בטיחות שלא היו קיימות במעבדות שהחברה רכשה לאחרונה, מה שהביא להאטת הייצור. מאיירס, שהצטרף לרבלון ב-2010, טוען גם כי דלפני האיטלקי היה עוין כלפיו וצעק עליו בכמה מקרים לפני בכירים אחרים בחברה, תוך שהוא משמיע דברים גזעניים. לא ידוע מה סכום הפיצויים שהוא דורש.

מאיירס טען כי זכה מדלפני ליחס שונה לעומת עובדים אחרים, כמעט כולם ספרדים או איטלקים, וזאת לטענתו משום שהוא יהודי שנולד בארה"ב. הוא אמר כי דלפני כינה את האמריקאים "מלוכלכים" ו"צרי אופקים", וכי באחת הישיבות הביע פליאה מכך שאין בחברה יותר עובדים יהודים משום שרון פרלמן, בעל השליטה בחברה, הוא יהודי ולדבריו "יהודים נשארים ביחד". עוד טען כי כשדלפני שב מנסיעה לדרום אפריקה הוא אמר כי הוא "יכול לזהות שחורים ממרחק לפי הריח".

רבלון אמרה בתגובה כי התביעה היא חסרת שחר וכי מאיירס "הפגין שוב ושוב טעויות בשיקול דעת ולא הגיע לביצועים בסטנדרטים הגבוהים שאנחנו דורשים מעובדינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker