גורו ההשקעות ריצ'רד ראסל: קנו מניות ותתכוננו לשנה של הלם ומורא

אבי אסכולת תיאוריית דאו צופה כי שוק המניות בארה"ב ייכנס בקרוב לשלב השלישי - ואולי הרווחי ביותר - של השוק העולה הנוכחי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

ריצ'רד ראסל, גורו השווקים של אסכולת תאוריית דאו, צופה כי שוק המניות בארה"ב ייכנס בקרוב לשלב השלישי - ואולי הרווחי ביותר - של השוק העולה הנוכחי.  

ראסל בן ה-90 כתב בניוזלטר למנויים שהוא מפרסם כי תחזיתו האופטימית לשנת 2015 מבוססת על ניסיונו בן שישה העשורים בשווקים הפיננסים. "בדרך כלל, לאחר השלב השני של השוק העולה, נרשם תיקון גדול שאחריו ממשיך השוק הפרי לשלב ספקולטיבי שלישי ואחרון. מכאן ואילך, אופיו של השלב השלישי יתגבר על כל השאר. כל הגלים הקטנים בשוק, כל הירידות או העליות, כולם יישארו במסגרת השלב הפסיכולוגי השלישי", כתב ראסל.

"האם מאוחר מדי מכדי להיכנס לשוק? צריך לזכור שלעיתים קרובות השלב השלישי של עליית המניות הוא בשיעור של השלבים הראשון והשני ביחד. בדומה למגנט ענק, שוק המניות בארה"ב נמצא בתהליך של משיכת כספים מכל רחבי העולם. זו הסיבה לכך שאני לא מסתכן בתחזית מספרית לרמה של מדד דאו ג'ונס", הוסיף.

"ידידי הוותיק ג'ון מקגי נהג לומר, 'אל תאמר לי מה לקנות. תאמר לי מתי לקנות אותו'. עכשיו הוא הזמן להיכנס לשלב השלישי הזה של השוק הפרי", קבע ראסל.

וול סטריטצילום: אי־פי

ראסל, אבי אסכולת תיאוריית דאו, אשר לא מעט מהתחזיות שהנפיק בעבר התגשמו להפתעת משקיעים רבים, העריך כי כאשר שלב העלייה השלישי בשוק המניות יצבור תאוצה, הדבר יגרור עליות מחירים בכל קטגוריות הנכסים. "אני מודע לכך שקיימת מידה רבה של ספקנות ביחד לתזת השלב השלישי שלי. אבל ספקנות היא דבר בריא שאחריה יבוא הלם ומורא לנוכח המשך נסיקת שוק המניות. אני מאמין כי הזינוק הצפוי בשוק המניות יגרור עמו מעלה את הכל, החל ממחירי הבתים, דרך מתכות יקרות וכלה בכל הסחורות".

ראסל, המפרסם מאמרים על שוק ההון כבר 60 שנה, העריך כי הדבר שבסופו של דבר ישים קץ לנסיקת המניות יהיה העלאה מתמשכת של הריבית בארה"ב על ידי הבנק הפדרלי. "בזמן שגאות השלב השלישי תימשך, אני מעריך כי הבנק הפדרלי יעלה בהדרגה את הריביות. שוק המניות יתעלם עד שלב מסוים מהעלאת הריביות, וימשיך לטפס מעלה. אבל בסופו של דבר עליית הריביות תעצור את עליית השוק. מה תהיה רמת הריבית שתעצור את השלב השלישי? אין לי תשובה על כך", כתב ראסל.  

"מה הדבר שידחוף את שוק המניות מעלה? מכפילי רווח חסרי תקדים. אנחנו נמצאים בדרכנו לשוק שישבור שיאים של התלהבות והערכות יתר, והשלב השלישי המתקרב ובא יונע על ידי הפחד להישאר מאחור. השלב השלישי של העליות יכלול גם את מחירי הבתים, הסחורות, המתכות היקרות והמניות הרגילות. בעוד עשרות שנים, אנשים ידברו על כך שהיו בשלב השלישי של השוק הפרי הכביר", הוסיף ראסל.

"מבחינת המנויים של הניוזלטר שלי, השאלה היא - האם להיכנס לשוק, ואם כן, מתי? התשובה על כך היא - כן, כדאי לך להיות בשוק הנוכחי, והזמן להיכנס אליו הוא עכשיו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker