הירידה במחירי הנפט עשויה לחסוך לצרכנים בארה"ב 75 מיליארד דולר על דלק

להערכת חברת טריפל A, ב-2014 הירידה במחירי הנפט והדלק חסכה לאמריקאים 14 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו בלומברג
בלומברג

נהגים בארה"ב עשויים לחסוך עד 75 מיליארד דולר על דלק ב-2015, לאחר שצניחה של 46% במחירי הנפט הגולמי הפילה את מחירי הדלק, אמרה אתמול חברת טריפל A. כבר השנה חסכו אמריקאים 14 מיליארד דולר על דלק בשל ירידת המחירים. לפי טריפל A, ירדו מחירי הדלק בתחנות במשך 97 ימים ברציפות לממוצע ארצי של 2.26 דולר לגלון, הרמה הנמוכה ביותר מאז ה-12 במאי 2009.

עודף היצע נפט גולמי בעולם, על נתח שוק הוזילו את מחירי הדלק משמעותית, מה שמיטיב עם הצרכנים בארה"ב. "השנה הבאה צפויה להביא עימה חיסכון גדול בהרבה לצרכנים, כל עוד הנפט הגולמי יישאר ברמה זולה יחסית", אמר דובר טריפל A. "לא יהיה מפתיע כי צרכנים בארה"ב יחסכו 50-75 מיליארד דולר על דלק ב-2015 אם המחירים יישארו נמוכים". בממוצע יחסכו משקי הבית האמריקאים כ-550 דולר על דלק בשנה הבאה.

אך לא ברור האם מחירי הדלק יישארו כה נמוכים כעת. בינתיים נראה כי ברחבי העולם יצרניות הנפט ממשיכות בתפוקה, בניסיון לשמור על נתח השוק שלהן עד לתקופה טובה יותר. עם זאת, לא ברור כמה זמן יוכלו להמשיך בכך, ויתכן כי חלקן, בייחוד יצרניות הפצלים האמריקאיות שעלויותיהן גבוהות, יחליטו לצמצם את התפוקה, מה שידחף את המחירים כלפי מעלה.

מחירי הדלק בארה"ב יורדים בחזרה אל עבר 2 דולר לגלוןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker