חברה של משפחות עופר ופריצקר בין 10 המניות המומלצות של "בארונ'ס" ל-2015

מלבד רויאל קריביאן, נכללות ברשימה גם גוגל, GM ובואינג; בשנת 2014 עלו ביצועי 10 המניות המומלצות של "בארונ'ס" על ביצועי השוק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שביצועיהן של 10 המניות המומלצות בארה"ב של המגזין "בארונ'ס" לשנת 2014 עלו ללא קושי על ביצועי השוק, פירסם בסוף השבוע המגזין את רשימת 10 המניות המומלצות לשנת 2015, הכוללות בין השאר את גוגל, בואינג, ג'נרל מוטורס, בנק אוף אמריקה וחברת שיט התענוגות רויאל קריביאן הנמצאת בשליטת משפחות עופר ופריצקר.

לפי המגזין, אף כי "אין לצפות לכך שהעליות בשוק המניות יבואו בקלות ב-2015", 10 המניות המומלצות של "בארונ'ס" עשויות להניב תשואה של 20%-50% על ההשקעה במהלך השנה הבאה.  

המצב של ג'נרל מוטורס (GM) ובנק אוף אמריקה טוב בהרבה מכפי שמשתקף בדו"חות הכספיים שלהן בשנת 2014, ומרבית החדשות הרעות שמהן סבלו שתי החברות השנה אינן צפויות לשוב ב-2015, ציין "בארונ'ס" בהסבר לבחירת שתי המניות לרשימת 10 המניות המומלצות לשנה הבאה. מניית GM צפויה לזנק בקרוב ל-50% ב-2015, ומניית בנק אוף אמריקה ב-20%.

מניית יצרנית המטוסים בואינג, שאף היא כאמור נכללת ברשימת המניות המומלצות, צפויה ליהנות מהגדלת הדיווידנד המחולק למשקיעים בשנה החולפת, אשר משקף את בטחון ההנהלה בתזרים המזומנים העתידי, ציין המגזין. מניית בואינג צפויה להניב בשנה הבאה למשקיעים תשואה של 20%, כולל דיווידנדים.

מניית ענקית האינטרנט גוגל נכללה ברשימת המניות המומלצות ל-2015 הודות לאפשרויות הצמיחה הגדולות שעדיין פתוחות בפניה. "בארונ'ס" העריך כי רווחי החברה צפויים לצמוח בקצב שנתי של 15%-20% בחמש השנים הבאות, ומניית החברה עשויה לעלות ב-20% השנה ועדיין להישאר במכפיל רווח סביר של 18 לעומת תחזית הרווח לשנת 2016.

מניית רויאל קריביאן, חברת שיט התענוגות השנייה בגודלה בעולם אשר נמצאת בשליטת משפחות עופר ופריצקר, צפויה ליהנות מביקוש מוגבר לשיטי תענוגות בארה"ב בשנים הקרובות, הפשרת היחסים בין ארה"ב לקובה, ותחילת צמיחתו של שוק שיט התענוגות בסין, ציין "בארונ'ס".

ספינת Vision of the Seas של רויאל קריביאןצילום: רויטרס

מלבד גוגל, בואינג, GM, בנק אוף אמריקה ורויאל קריביאן, כללה רשימת 10 המניות המומלצות של "בארונ'ס" לשנת 2015 גם את חברת התעופה אמריקן איירליינס, יצרנית השבבים מיקרון, רשת בתי הכלבו מייסיס, חברת התרופות גילאד סיינסס, ופלואר (Fluor), חברת בנייה של תחנות כוח ובתי זיקוק. מניית מיקרון צפויה לזנק ביותר מ-40% בשנת 2015 לאחר קפיצה של יותר מ-60% השנה, על רקע מיעוט מתחרים בשוק שבבי DRAM, העריך המגזין.  

10 המניות המומלצות של "בארונ'ס" לשנת 2014 עלו בממוצע השנה ב-18.1% לעומת עלייה של 15.7% שרשם מדד המניות S&P 500. בין המניות המומלצות שבלטו לטובה השנה היו חברת התעופה US איירווייס - שמנייתה נסקה השנה ב-133% על רקע מיזוג עם אמריקן איירליינס - ומניית ענקית השבבים אינטל, שמנייתה זינקה ב-51%. עם זאת, בין המניות המומלצות של "בארונ'ס" ל-2014 היתה גם מניית חברת הכרייה בריק גולד, שמנייתה נפלה ב-31% השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker