עקב נפילת הרובל: רוסיה נאלצה לחלץ בנק שפירסם ברוס ויליס

הבנק המרכזי של רוסיה הגדיל היום פי יותר משלושה, ל-2.4 מיליארד דולר, את היקף האשראי שיעמיד לרשות הבנק הרוסי נשונל טראסט - שנודע בקמפיין הפרסום שלו בכיכוב ברוס ויליס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק המרכזי של רוסיה הודיע היום על הגדלתה פי יותר משלושה של חבילת החילוץ לאחד מהבנקים הקמעונאיים הגדולים במדינה, ל-2.4 מיליארד דולר, לאחר שנפילת שער הרובל גרמה לגל משיכות מצד לקוחות בנק נשונל טראסט, שרבים מהם צבאו גם היום על דלתות סניפי הבנק ברוסיה. כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

בתחילת השבוע הודיע הבנק המרכזי של רוסיה כי נשונל טראסט - שנודע בזכות קמפיין פרסום של הבנק בכיכוב השחקן ברוס ויליס - יעבור באופן זמני לניהולה של הסוכנות הממשלתית לביטוח פיקדונות, וכי הבנק המרכזי יעניק לנשונל טראסט אשראי בהיקף של 30 מיליארד רובל (532 מיליון דולר) כדי לתמוך בנזילותו.

עם זאת, היום הודיע הבנק המרכזי כי במקום זאת, יעמיד לרשות נשונל טראסט הלוואה חדשה לעשר שנים בסכום של עד 99 מיליארד רובל. כמו כן, יזרים הבנק המרכזי 28 מיליארד רובל נוספים לבנק הפרטי Otkritie, שיהיה אחראי לאורך זמן על תהליך חילוץ הבנק.  

נשונל טראסט הצליח למשוך תשומת לב בשנת 2010 כאשר החל לפרסם מודעות בכיכוב השחקן ההוליוודי ברוס ויליס. במודעות פרסום של הבנק הופיע צילום של ויליס לצד כיתובים כמו "אני מגניב, וגם טראסט בנק!" או "כשאני זקוק לכסף, אני פשוט לוקח אותו".

ברוס ויליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker