עץ ירוק מפלסטיק יספק בקרוב חשמל לתושבי פריז

עץ מפלסטיק שתוכנן על ידי חברה צרפתית כדי להחליף את טורבינות הרוח ולהתאים לסביבה העירונית. המחיר לא זול, אבל בחברה טוענים כי החיסכון בחשמל יחזיר את ההשקעה בתוך כשנתיים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הצורך באספקת אנרגיה מתחדשת לאזורים העירוניים המצטופפים והלכים רק גובר. חברה צרפתית חושבת שמצאה פתרון לבעיה: טורבינות רוח שמעוצבות כמו עץ ומספקות חשמל.

כבר במארס הקרוב יתחילו להציב את עצי הרוח האלה ברחובות פריז והמפתחים מקווים שהעיצוב של הטורבינות יוסיף לעיר אפשרויות חדשות לצריכת אנרגיה מתחדשת – ויוסיף לרחובות העיר צבע. מלבד העיצוב, עצי הרוח האלה גוזלים פחות מקום מטורבינות רוח גדולות ועושים פחות רעש.

עצי הרוח עשויים מצינורות פלדה ועלי פלסטיק שמשמשים גם כטורבינות קטנות – והם נועדו לייצר אנרגיה אפילו ממשבי הרוח הקלים ביותר. בסטארט-אפ הצרפתי ניו-ווינד אומר שהעצים שקטים ועוצמתיים והם אמורים לקסום לכל מי שמתנגד לטורבינות הרוח המסורתיות, הגדולות והרעשניות.

המייסד ג'רום מישו-לאווייר אומר כי זה עובד גם כשיש בקושי רוח. "היתרון המרכזי של הטכנולוגיה שלנו הוא שהיא עובדת גם עם אנרגיה חלשה או חזקה", הוא טוען. "אז היא תעבוד גם ברוח במהירות של 2 מטרים בשנייה בזמן שטורבינות אחרות זקוקות ל-4-5 מטרים בשנייה כדי לפעול, וזה אומר שאנחנו יכולים לייצר אנרגיה במשך יותר ימים בשנה"

העצים בגובה של כ-11 מטר נועדו להתאים לסביבה העירונית – והפריזאים יוכלו לראות אותם כשיוצב האב-טיפוס שלהם בכיכר הקונקורד בשאנז אליזה במארס. כל עץ צפוי לעלות 37 אלף דולר, אבל בניו-ווינד טוענים כי הם יחזירו את ההשקעה בתוך כשנתיים. החברה מקווה להתחיל שייצור המוני עד תחילת 2016.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker