האקרים לאולפני סוני: "טוב שגנזתם את הסרט - אל תעשו עוד בעיות"

ההאקרים שתקפו את מחשבי אולפני הקולנוע ושלדברי ארה"ב קשורים לצפון קוריאה, התחייבו לא לתקוף שוב את סוני, דיווח CNN

רויטרס
סוכנויות הידיעות
רויטרס
סוכנויות הידיעות

ההאקרים שאחראים למתקפת הסייבר נגד אולפני הקולנוע של סוני שיבחו היום את החלטת החברה לגנוז את הסרט "ראיון סוף", והתחייבו לא לבצע מתקפות נוספות בתנאי שסוני תמשיך לציית לדרישותיהם, דיווחה היום רשת CNN.

"היה זה מאוד חכם מצדכם להחליט לבטל את הקרנת 'ראיון סוף'", נאמר בהודעת ההאקרים. "אנו מחויבים לבטחון הנתונים שלכם, אלא אם כן תעשו בעיות נוספות".

בה בעת, הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) מסרה היום כי יש בידיה ראיות הקושרות את צפון קוריאה להתקפת הסייבר על סוני. לדברי הבולשת, ישנה "חפיפה משמעותית" בין ההתקפה ופעולות סייבר זדוניות נוספות הקשורות לצפון קוריאה.

מלבד הנזק התדמיתי והביקורת על האולפנים כי נכנעו לטרור, צפויים אולפני סוני גם לספוג נזק כספי בסך 200 מיליון דולר בגין הפקת הסרט "ראיון סוף" וגניזתו. האולפנים השקיעו כ-80 מיליון דולר בהפקה והשיווק של הסרט בכיכוכם של סת' רוגן וג'יימס פרנקו, אשר לועג למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, לפי הערכת וייד הולדן מחברת המחקר SNL קייגן. הסרט אמור היה לצאת לאקרנים בחג המולד, אך בעקבות מתקפת האקרים על מחשבי האולפנים ואיומים ב-"11 בספטמבר חדש" הוא נגנז.

בן דמותו של הרודן הצפון קוריאני קים ג'ונג און, מתוך הסרט "ראיון סוף"צילום: צילום מסך, יוטיוב

על התקציב שהושקע בסרט נוספות גם עלויות הקשורות למתקפה על מחשבי החברה. "העלויות של תוכנות וחומרות חדשות, כוח אדם שיטפל בבלגאן, החקירה, אובדן התפוקה והנזק התדמיתי, וזו רק רשימה חלקית, יהיה 100 מיליון דולר לפחות - וזה סכום שגדל בכל יום", אמר לבלומברג המנשו ניגם, מייסד חברת אבטחת הרשת SSP בלו אשר עבד עם מיקרוסופט וניוז קורפ.

בכירי סוני התחבטו קשות בשאלה אם להפיק את "ראיון סוף", קומדיה שרוגן גם כתב וביים ביחד עם אוון גולדברג, אך לבסוף החליטו לעשות זאת. בסוף החודש שעבר הותקפו מחשבי האולפנים והודלפו המוני מסמכים ואימיילים פרטיים, כמו גם כמה סרטים שעדיין לא יצאו לאקרנים. השבוע שלחו ההאקרים הודעה המאיימת על כל מי שיילך לראות את הסרט בקולנוע, מה שגרם לרשתות בתי הקולנוע הגדולות לבטל את הקרנתו מחשש לפיגועים. האולפנים נכנעו והודיעו כי לא יוציאו את הסרט בכלל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker